Hokejisté Ústí nad Labem vedou už o deset bodů

Hokejisté Ústí nad Labem vedou první ligu už o deset bodů. V severočeském derby v Mostě v pondělí zvítězili 4:1 díky výkonu v poslední třetině, kterou vyhráli 3:0, a připsali si čtvrtý úspěch za sebou. Dosud druhé Vrchlabí porazilo Kadaň až po samostatných nájezdech 4:3 a pustilo před sebe Kometu. Brněnský celek si poradil s Olomoucí hladce 5:1.

Ilustrační foto

Most držel s favorizovaným Ústím 40 minut vyrovnané skóre. Rozhodnutí padlo až v poslední dvacetiminutovce, kdy hosté třemi rychlými brankami v rozmezí pěti minut strhli vítězství na svou stranu.

Vrchlabí vedlo nad dosud jedenáctou Kadaní po dvou gólech na začátku druhé třetiny 2:0, ale soupeř stihl ještě do přestávky v rozmezí 62 sekund vyrovnat. Ve třetí části šli domácí znovu do vedení, ale Boušek si vynutil pokračování zápasu. Rozstřel pak rozhodl Gajovský.

Brno hrálo s Olomoucí před téměř pětitisícovou návštěvou dlouho vyrovnaný zápas. Definitivně potvrdilo své vítězství až v závěrečné třetině, kterou jasně vyhrálo díky brankám Padělka, Kostourka a Polodny.

Po úspěšném návratu na střídačky zažil trenér Josef Augusta v druhém utkání s Jihlavou porážku. Dva dny po vítězství 4:0 nad Havlíčkovým Brodem jeho svěřenci podlehli 2:4 Hradci Králové. Dukla se musel obejít bez klíčových hráčů: kapitána Bakuse, Dolníčka či Rytnauera. Hosté vedli po dvou třetinách 4:0, Jihlavě se povedlo snížit, až když hradecký trenér Pazourek začal posílat na led i čtvrtou formaci.

"Bohužel jsme udělali několik systémových chyb, hráči nedobruslili soupeře nebo špatně zareagovali na určitou situaci," citoval Augustu klubový web. Dukla podle něj mohla utkání zdramatizovat ještě více. "Stačilo málo, kdyby se nám povedlo z šancí vytěžit kontaktní gól na 3:4, mohlo být ještě v závěru pořádné drama," uvedl bývalý reprezentační kouč.

V souboji nejhorších týmů soutěže podlehl Beroun doma Porubě 3:5. Rozhodla poslední třetina, kterou Medvědi prohráli 1:3.

41. kolo první hokejové ligy
Benátky nad Jizerou - Třebíč 6:4 (1:1, 5:3, 0:0)
Branky: 15. a 33. Konečný, 26. a 36. Skořepa, 24. Jech, 36. Vantuch - 3. Sojčík, 28. Hrbáček, 32. Staněk, 39. Nahodil. Rozhodčí: Trombík - Poruba, R. Vengřín. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 394.
Most - Ústí nad Labem 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 25. Havlůj - 17. Špirko, 45. Hanzl, 49. Zeman, 51. Heřman. Rozhodčí: Jebavý - Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 550.
Kometa Brno - Olomouc 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 8. a 57. z trestného střílení Kostourek, 36. Vondráček, 43. Padělek, 60. Polodna - 17. Ministr. Rozhodčí: Kočí - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4766.
Jihlava - Hradec Králové 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
Branky: 47. Hanzal, 53. Bezděk - 34. a 36. Roubík, 5. Volráb, 15. Fořt. Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 3:5, navíc Hanzal 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1284.
Beroun - Poruba 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 39. Vlček, 40. Horčička, 52. Besonov - 16. Zdeněk, 26. Ovšák, 48. Červenka, 52. Najdek, 55. Rehuš. Rozhodčí: Lacina - Štofa, Beneš. Vyloučení: 12:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 500.
Chrudim - Havlíčkův Brod 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 18. Valko, 38. Zohorna, 50. Semorád, 60. Martinec - 57. Holec. Rozhodčí: Jílek - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 920.
Vrchlabí - Kadaň 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 22. Gengel, 23. Pajič, 42. Krupka, rozhodující sam. nájezd Gajovský - 29. Ton, 30. Fink, 49. Boušek. Rozhodčí: Zubzanda - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1039.