Most dál drží šanci na záchranu v první lize

MOST/OSTRAVA

Hokejisté Mostu udrželi teoretickou šanci na záchranu v první lize. V sobotním utkání desátého kola skupiny o udržení porazili Beroun 3:1 a snížili jeho náskok na šest bodů. Středočechům nicméně stačí získat ve zbývajících dvou zápasech jediný bod.

Most šel na svém ledě do vedení dvěma góly v druhé třetině. Stav 2:0 trval až do závěrečných minut utkání, kdy Beroun snížil a posléze odvolal brankáře. Pokus o vyrovnání ale hostům nevyšel, naopak Jan Bauer definitivně rozhodl střelou do prázdné branky.

Už jistě sestupující Poruba prohrála s Třebíčí 4:6. Souboj týmů, kterým již o nic nešlo, se nesl v útočném duchu. Po druhé třetině hosté vedli 3:1, v třetím dějství pak oba celky přidaly ještě po třech gólech. Poruba jen potvrdila, kde byla po celou sezonu její slabina, domácí zahodili spoustu brankových příležitostí.

Most - Beroun 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 30. Salač, 39. Poživil, 60. Jan Bauer - 59. Slížek. Rozhodčí: Ondřej, Svoboda - Šmíd, Brejcha. Vyloučení: 7:8, navíc Nedvěd (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 105.
Poruba - Třebíč 4:6 (0:1, 1:2, 3:3)
Branky: 33. Ovšák, 44. Červenka, 48. Zdeněk, 50. Rehuš - 13., 48. a 59. Zahradník, 23. a 52. Sojčík, 34. Kundela. Rozhodčí: Skoupý, Přikryl - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 459.