Chomutov vyhrál v první lize i pošesté

Hokejisté Chomutova vyhráli i šestý zápas v první lize. V Berouně ve středu zvítězili i díky gólu Radka Dudy 5:2 a mají v čele tabulky nadále dvoubodový náskok před druhým Ústím nad Labem. Beroun utrpěl pátou porážku v sezoně a klesl na poslední místo.

Radost hokejistů Chomutova - ilustrační foto

Favorizovaní hosté si vypracovali náskok 3:0, když ve 30. minutě skóroval Milan Procházka a vyhnal z berounské branky Novotného, kterého nahradil Štelmach. Medvědi snížili na rozdíl jediné branky poté, co ve 46. minutě dal Švagrovský gól ve vlastním oslabení. Jíra však dvěma góly v samém závěru pojistil vítězství Severočechů.

Ústí se až ve třetím domácím zápase dočkalo vítězství za tři body, když v repríze semifinále minulého ročníku zdolalo Hradec Králové 2:0. První gól dal Pavel Janků a na druhou branku přihrál Janu Alinčovi, který skóroval poprvé v soutěžním zápase za Lvy.

Díky výhře Ústí přeskočilo Havlíčkův Brod, který utrpěl v Havířově první porážku v sezoně. S dosud nejhorším týmem soutěže favorizovaní hosté prohráli 1:3. Na třetí gól domácích přihrál v poslední minutě olympijský vítěz z Nagana David Moravec a pomohl Havířovu k premiérovému vítězství. Po utkání oznámil prezident havířovského klubu Jan Strmeň, že ze zdravotních důvodů funkci opouští.

Na čtvrté místo se posunula Dukla Jihlava, která zvítězila 2:1 ve Vrchlabí. V úvodu poslední třetiny poslali hosty do vedení Hanzal a Čachotský, brankáře Bendu připravil o čisté konto až čtvrt minuty před koncem Gengel.

Střelcem šestého kola se stal Jan Káňa, jenž přispěl hattrickem k vítězství Třebíče 6:4 v Šumperku, který klesl na předposlední místo. První dva góly v dresu Horácké Slavie zaznamenal obránce Jakub Kania.

Hokejisté Benátek nad Jizerou zvládli i třetí domácí zápas. S Kadaní sice po trefách Freiberga a Polanského prohrávali v polovině druhé třetiny už 0:2, ale poté v rozmezí necelých tří minut skóre zásluhou Urbana a Lukáče vyrovnali a v závěrečné třetině dokonal obrat Pabiška.

Obrat se povedl také Táboru, který prohrával s Chrudimí gólem Stanislava Procházky. Jihočeši však především díky dvěma zásahům Davida Nedorosta nakonec zvítězili 4:2.

Čisté konto dnes vedle Dušana Salfického z Ústí udržel také znojemský Luboš Horčička, který neinkasoval podruhé za sebou a pomohl k výhře 2:0 v Olomouci. Hanáci zvítězili díky přesilovkovým gólům Jakuba Svobody a Pláška.

6. kolo první hokejové ligy:
Beroun - Chomutov 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Branky: 32. Kafka, 46. Švagrovský - 55. a 57. Jíra, 26. Duda, 28. Skořepa, 30. Procházka. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:10, navíc Duda 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 350.
Šumperk - Třebíč 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)
Branky: 9. Sedlák, 15. Hašek, 29. Podešva, 37. Pekr - 8., 19. a 50. Káňa, 29. a 52. Kania, 25. Zahradník. Rozhodčí: Úhela - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.
Havířov - Havlíčkův Brod 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 21. Smejkal, 43. Červenka, 60. Bursík - 55. Šulc. Rozhodčí: Skoupý - Novák, Poláček. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváci: 930.
Olomouc - Znojmo 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Svoboda, 41. Plášek. Rozhodčí: Klimecký - Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 1500.
Vrchlabí - Dukla Jihlava 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 60. Gengel - 42. Hanzal, 44. Čachotský. Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:5, navíc Bakus (Jihlava) 10 min., 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1.
Tábor - Chrudim 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky: 33. a 37. Nedorost, 20. A. Padělek, 26. Kotaška - 12. Procházka, 47. J. Šeda. Rozhodčí: Trombík - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 890.
Ústí nad Labem - Hradec Králové 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Janků, 34. Alinč. Rozhodčí: J. Dvořák - Polonyi, Jílek. Vyloučení: 7:4, navíc Šagát (Ústí) 10 min. Bez využití. Diváci: 2200.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 31. Urban, 34. Lukáč, 45. Pabiška - 8. Freiberg, 28. Polanský. Rozhodčí: Horák - Štofa, Šperl. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 340.