Ústí vyhrálo poosmé, Chomutov a Kadaň nadělovaly

Vítěznou sérii hokejistů Ústí nad Labem v první lize nepřerušila ani Třebíč, která dnes nad lídrem tabulky vedla pouze devět sekund a nakonec prohrála 2:5. Lvi si připsali osmé vítězství za sebou a dál mají v čele čtyřbodový náskok. Gólem a přihrávkou pomohl k jasné výhře hostů nejproduktivnější hráč týmu Roman Pšurný, stejnou bilanci měl i jeho bratr Michal.

Druhý Chomutov deklasoval Havířov 8:4, když zápas rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál 4:0. Dva góly vítězů vstřelil Mikšovic. V závěru druhé třetiny za stavu 5:1 hosté vystřídali brankáře, ale kanonádu Chomutova tím nezastavili.

Střelecky při chuti byl i další severočeský tým Kadaň, která deklasovala Hradec Králové 9:2. Její nový kouč Mikuláš Antonik tak oslavil premiérové vítězství ve druhém utkání na střídačce týmu, který čekal na domácí výhru měsíc. Po dvou gólech dali Charousek, Freiberg a Bauer. Po čtvrté inkasované brance se nechal v 19. minutě vystřídat hradecký gólman Luňák, ale jeho nástupce Jágr kapituloval ještě pětkrát.

Už v 9. minutě přišli hokejisté Jihlavy o nejproduktivnějšího hráče soutěže Oldřicha Bakuse, kterého zranil benátecký Kajínek holí v obličeji a nakonec prohráli 1:4. Stejným poměrem podlehla Dukla Benátkám na jejich ledě na konci září v prvním vzájemném duelu. Hosté rozhodli zápas třemi góly ve druhé třetině.

Třetí Olomouc potvrdila roli favorita v Táboře, který vyhrál předchozí dva duely, a zvítězil 4:1.

Nejvyrovnanější zápas se hrál v Chrudimi, která zdolala Beroun 2:1 v prodloužení. O držiteli dvou bodů rozhodl ve druhé minutě nastaveného času ranou od modré Mocek.

Třebíč - Ústí nad Labem 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 7. Bartoš, 33. Nahodil - 7. Pojkar, 12. M. Pšurný, 22. Heřman, 23. R. Pšurný, 60. Janků. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Bulička 5 min a do konce utkání - Sklenička 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 1620.
Chomutov - Havířov 8:4 (1:1, 4:0, 3:3)
Branky: 8. a 24. Mikšovic, 29. Míka, 34. Duda, 37. Domin, 44. Fiala, 52. Bombic, 56. Jíra - 18. a 47. Sikora, 55. Šedivý, 59. Moravec. Rozhodčí: Přikryl - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:7, navíc Čech (Havířov) 10 min. V oslabení: 0:1. Diváci: 1372.
Dukla Jihlava - Benátky nad Jizerou 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 19. Hanzal - 25. Hudíček, 27. Kica, 32. Pabiška, 54. Skořepa. Rozhodčí: Blecha - Reich, Skopal. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1234.
Tábor - Olomouc 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 24. Červený - 10. Černý, 27. Polodna, 28. Mikšan, 52. Ondrušek. Rozhodčí: Matějíček - Smitka, Špringl. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 1260.
Chrudim - Beroun 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 13. Buchtele, 62. P. Mocek - 19. Diviš. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Prchal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 520.
Kadaň - Hradec Králové 9:2 (4:0, 4:2, 1:0)
Branky: 7. a 37. Charousek, 9. a 28. Freiberg, 19. a 31. Bauer, 13. Gombár, 27. Rohan, 55. Hlubuček - 23. Kadlec, 36. Jan Hruška. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 220.
Orli Znojmo - Vrchlabí 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 12. Sedlák, 22. Hradecký, 47. Barus, 56. Plášek - 54. Matějíček. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:7, navíc Kolafa a Morava (oba Znojmo) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1587.
Havlíčkův Brod - Šumperk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 15. Borovanský, 20. Endál, 25. P. Jelínek - 6. Antonovič, 36. T. Pospíšil. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 4:6, Vyhlídal - Pospíšil oba 10 min. V oslabení: 1:0. Diváci: 950.