Znojmo a Kadaň jsou krok od čtvrtfinále první hokejové ligy

Hokejisté Znojma a Kadaně mají po druhém domácím vítězství nakročeno do čtvrtfinále play off první ligy. Další dvě osmifinálové série naopak hostující celky dokázaly po dramatických bitvách vyrovnat na 1:1.

Bývalý extraligový celek ze Znojma vstoupil do druhého duelu proti Benátkám lépe a zásluhou Kolafy a Štracha si vypracoval náskok 2:0. Hosté sice v polovině zápasu snížili díky Bártovi, avšak Znojmu vrátil náskok za tři minuty v přesilové hře kapitán Haman.

V Kadani viděli diváci dokonce 11 branek, z toho tři z hole domácího Tona. Tábor dokázal dvakrát v první třetině smazat jednobrankové manko, v prostřední části ale během minuty inkasoval znovu po střelách Freiberga a Charouska. Na 5:2 zvýšil třetí brankou v utkání Ton a hosté už neměli sílu na obrat.

Třebíč v souboji s Vrchlabím tentokrát začala lépe a ve 36. minutě vedla o dva góly. Východočeši ale dokázali v závěru vyrovnat a v 5. minutě prodloužení strhnul výhru na stranu hostů Bendík.

Velmi podobný průběh mělo i utkání v Jihlavě, kde domácí slepenými góly Bezděka a Zemana ze závěru první třetiny odpověděli na úvodní trefu havlíčkobrodského Šulce. Horácké derby pak poslal Kotek do prodloužení, v němž se diváci gólu nedočkali. V nájezdech jihlavský Čachotský ještě dokázal odpovědět na gól Holce, v páté sérii ale o výhře hostů rozhodl Třetina povedeným bekhendovým blafákem.

Ve skupině o udržení si tři body za výhru 2:0 nad Berounem připsala Chrudim, která svého soupeře v tabulce přeskočila. Poslední Šumperk nyní ztrácí na příčky zajišťující záchranu již osm bodů.

Osmifinále play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Třebíč - Vrchlabí 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 32. Dolníček, 36. Burian - 43. Kubeš, 58. Gengel, 65. Bendík. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:9, navíc Vála (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2740. Stav série: 1:1.
Kadaň - Tábor 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)
Branky: 8., 22. a 42. Ton, 14. Cyganov, 23. Charousek, 45. Freiberg, 55. Zmeškal - 6. Červený, 11. Kocar, 43. Hanzal, 53. Štrba. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 1050. Stav série: 2:0.
Jihlava - Havlíčkův Brod 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Bezděk, 20. Zeman - 11. Šulc, 36. Knotek, rozhodující nájezd Třetina. Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 9:9, navíc Vrdlovec (Havlíčkův Brod) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3525. Stav série: 1:1.
Znojmo - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Kolafa, 26. Štrach, 35. Haman - 32. Bárta. Rozhodčí: Smitka - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 4:10, navíc Stříteský do konce utkání a Kopic (oba Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci 1536. Stav série: 2:0.
Skupina o udržení - 2. kolo:
Chrudim - Beroun 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 12. Šeda, 55. Buchtele. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 10:13, navíc Nedvěd (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 660.