Rubriky:

WSM liga

To hlavní teprve přijde, uvědomuje si ústecký kouč Rosol

19. března 2010 11:43 - HRADEC KRÁLOVÉ

Překvapení nepřipustili hokejisté Ústí nad Labem v semifinálové sérii prvoligového play-off s Hradcem Králové. Třebaže byl po čtyřech duelech stav 2:2 na zápasy, Severočeši neznervózněli a dvěma jasnými vítězstvími dovedli svou snahu o postup do finále do zdárného konce. „Ale to hlavní nás teprve čeká,“ uvědomil si ústecký trenér Petr Rosol po čtvrtečním vítězném vystoupení na hradeckém ledě.

 

Josef Pešout, Právo

„Už před sérií jsem tvrdil, že to nebude jednoduché. Vůbec jsme nepočítali s tím, že bychom snad vyhráli 4:0 na zápasy. Přesvědčili jsme se, že Hradec bude vzdorovat. Nakonec jsme rádi, že jsme semifinále ukončili po šesti utkáních,“ přemítal Rosol, jehož svěřenci se oprávněně radovali po vítězství 4:2 v sérii.

Ústečtí se poučili z předchozích dvou startů na východě Čech, kde předtím dvakrát prohráli. „Ale ten první zápas jsme hráli docela dobře, nezvládli jsme však prodloužení. Nevyšel nám druhý zápas, ale to se v play-off stává. Hodně jsme se z toho poučili a ve čtvrtek jsme si vývoj pohlídali. Rychle jsme vedli a pomohly nám dva góly v rozmezí necelé minuty ve druhé třetině,“ líčil ústecký kouč po vítězství 5:1. Jím vedený tým nastoupil v plné síle, na některé kvalitní hráče ani nezbylo místo v sestavě.

„Naštěstí se nám uzdravili marodi. Už se těšíme na finále s Chomutovem. Potkají se dva nejlepší týmy první ligy a šance jsou otevřené. Je mi jasné, že Chomutov bude ještě mnohem těžší soupeř než Hradec. Ale začínáme dvakrát doma a chceme toho využít,“ připomněl Rosol, že finálová série vypukne už v úterý.

Čtyři góly v posledních dvou semifinálových zápasech vstřelil ústecký útočník David Pazourek. „V předešlých utkáních jsme inkasovali dost branek. Proto jsme se v Hradci zaměřili na obranu a to se nám povedlo. Hráli jsme zodpovědně zezadu, až na pár drobných chyb. Spolehlivá defenziva tentokrát rozhodla. Hlavní je, že jsme postoupili. A nezáleží na tom, kolik to bylo na zápasy. Trošku si odpočineme a hned se začneme připravovat na Chomutov,“ vykládal zkušený forvard.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..