Finále první hokejové ligy začalo těsnou výhrou Ústí nad Labem

ÚSTÍ NAD LABEM

Hokejisté Ústí nad Labem porazili v úvodním finálovém zápase první ligy Chomutov 2:1. Souboj nejlepší týmů základní části rozhodl útočník Marek Hovorka, který dal přesně v polovině utkání vítězný gól. Druhý zápas série na čtyři vítězství se hraje ve středu opět v Ústí.

Suverénní vítězové základní části šli do vedení v 11. minutě, kdy obránce Gureň obral soupeře na polovině hřiště, projel za modrou čáru a prostřelil gólmana Cháberu. Chomutovu se povedlo vyrovnat v 26. minutě. Dudovu střelu Salfický vyrazil, ale proti Jeslínkově dorážce byl bezmocný.

Rozhodující moment přišel v polovině zápasu. Heinisch ještě s bekhendovou střelou neuspěl, ale Hovorka poslal puk do sítě.

První hokejová liga - finále; 1. zápas:
HC Slovan Útečtí Lvi - KLH Chomutov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Gureň, 30. Hovorka (Heinisch, Pajič) - 26. Jeslínek (Pulpán, Duda). Rozhodčí: Smitka, Lacina - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 6396. Stav série. 1:0.
Ústí nad Labem: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, O. Kříž, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Heinisch - J. Heřman, Šagát, Dragoun - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný. Trenéři: Rosol a Skrbek.
Chomutov: Chábera - Posmyk, Pulpán, Grof, Hájek, Tribuncovs, Brňák, Všetečka, Trefný - D. Hruška, Kraft, Duda - M. Procházka, Trochta, Skořepa - Jíra, Mikšovic, Hašek - Jeslínek, Domin, Polanský. Trenéři: Rulík a Petrovka.