První hokejovou ligu vede Jihlava, Olomouc doma získala jen bod

Hokejisté Olomouce ztratili v 3. kole první ligy po domácí prohře s Havlíčkovým Brodem 2:3 v prodloužení první body v nové sezoně a klesli na čtvrté místo. Tabulku vede Jihlava, která doma zdolala poslední Vrchlabí 5:3, po sedmi bodech mají i druhé Ústí nad Labem a třetí Chomutov.

Fanoušci Dukly Jihlava

Jihlavští hokejisté i podruhé získali na svém stadionu všechny body. Hosté z Vrchlabí přitom začali lépe a dvakrát se dostali do vedení, po polovině zápasu ale Dukla skóre otočila. Necelou půlminutu před koncem pak její výhru pojistil střelou do prázdné branky Padělek.

Olomouc naopak ztratila první body. V zápase s Havlíčkovým Brodem vyrovnali Hanáci v 53. minutě z trestného střílení, v závěru prodloužení však ujel Vondráček a přece jen rozhodl o vítězství hostů.

Zato drama mezi Znojmem a Ústeckými Lvy nevyřešilo ani prodloužení. Domácí Orli nesložili zbraně ani při dvoubrankové ztrátě, v 58. minutě Vrba vyrovnal a zachránil Znojmu bod. V samostatných nájezdech však uspěli Severočeši, vítězství jim zajistil Čurilla.

V Chomutově byl dlouho nejzajímavějším okamžikem zápasu výpadek osvětlení, ještě v polovině utkání s Táborem svítil na ukazateli skóre stav 0:0. Pak ale brankáře Halmošiho překonal Procházka, chomutovská hra se zvedla a v závěrečné třetině přidalo domácí mužstvo ještě tři další zásahy. Brankář Hylák ozdobil mistrovskou premiéru v chomutovském dresu vychytanou nulou.

3. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Vrchlabí 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 15. Mareš, 29. Kaláb, 32. Hodek, 47. Hollý, 60. Padělek - 10. Chaloupka, 24. Tvrdek, 48. Filip. Rozhodčí: Kalivoda - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1947.
Chomutov - Tábor 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 48. a 51. Duda, 31. Procházka, 43. Zucker. Rozhodčí: Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 1485.
Znojmo - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 29. Štach, 43. Říha, 58. Vrba - 13. a rozhodující sam. nájezd Čurilla, 17. Alinč, 53. Mikulík. Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 1367.
Litoměřice - Kadaň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 23. a 57. Kloz. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1040.
Olomouc - Havlíčkův Brod 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Koma, 53. Řípa z tr. střílení - 41. a 65. Vondráček, 44. Zohorna. Rozhodčí: Wagner - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1030.
Písek - Beroun 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Polodna, 52. Ferebauer, 60. M. Pšurný. Rozhodčí: Lacina - Beneš, M. Jílek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 842.
Benátky nad Jizerou - Hradec Králové 8:2 (4:0, 1:2, 3:0)
Branky: 8., 47. a 54. Urban, 5. a 19. Pabiška, 15. Jech, 26. Klimt, 56. Kica - 31. Roubík, 37. J. Hruška. Rozhodčí: Pavlovič - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:5, navíc Budínský (Hradec Kr.) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 3:0. Diváci: 538.
Chrudim - Třebíč 3:6 (0:0, 3:2, 0:4)
Branky: 30. Král, 36. Šeda, 39. Kaut - 37. a 59. Dolníček, 27. Bulička, 42. Zahradník, 53. Čech, 60. Malinský. Rozhodčí: Jílek - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 405.