Hokejisté Ústí díky kurióznímu gólu uspěli v Havlíčkově Brodu

Hokejisté Ústí nad Labem si udrželi čtyřbodový náskok v čele první ligy díky kurióznímu gólu, kterým v 59. minutě rozhodli vyrovnaný souboj na ledě Havlíčkova Brodu. Hosté vyhráli 3:1. Uspěl i jejich severočeský rival Chomutov, který zvítězil 5:2 ve Znojmě.

Havlíčkobrodští Rebelové naposledy zdolali v domácím prostředí právě Chomutov a dnes si brousili zuby i na prvoligového lídra. Branky začaly padat až v závěrečné třetině, kdy na Pajičovu trefu rychle reagoval domácí Němec. V čase 58:42 proletěl v nepřehledné situaci puk v blízkosti branky domácích a rozhodčí rozsvítil nečekaně červené světlo. I přes protesty gólmana Suchana hlavní sudí branku uznal a Ústí navíc výsledek zpečetilo do prázdné branky o minutu později.

"Byl to asi remízový duel, ale na konci jsme udělali chybu, po které jsme inkasovali takový gól-negól," uvedl kouč Havlíčkova Brodu Petr Novák na klubovém webu.

Chomutov začal na ledě Znojma lépe a brzy vedl 2:0. Domácí promarnili šanci na snížení, když Orsava neproměnil trestné střílení. Naopak hosté trestali i nadále jejich chyby. Díky pohodlné výhře si favorit pojistil druhé místo v tabulce.

Také třetí Jihlava uspěla na soupeřově hřišti, v Berouně dokonce neinkasovala a po vítězství 3:0 se z čistého konta mohl radovat gólman Benda. Domácím se již ve 14. minutě zranil brankář Novotný a zastoupit ho musel nezkušený Kareš. I tak domácí bojovali o dobrý výsledek, ale Dukla v klíčových momentech prokázala větší zkušenosti.

Olomouc své úmysly s utkáním proti Hradci Králové naznačila už v úvodní minutě, když do tyče mířil Haluza. Kanonádu načal až o deset minut později bek Mikel a ještě do přestávky přidali domácí další čtyři góly. Brankostroj se však poté zadrhl i vinou častých vyloučení, i tak si domácí v klidu pohlídali výhru 5:1, ke které několika skvělými zákroky přispěl i brankář Prusek.

Ve skupině o 9. až 16. místo opět neuspěla Kadaň proti Litoměřicím, kterým podlehla již počtvrté v sezoně. Vítězný gól na 3:2 vsítil kapitán domácích Ladislav Slížek. Stejným výsledkem skončily i duely Chrudimi s Třebíčí a Písku s Vrchlabím. Jihočeši i přes druhé vítězství za sebou zůstávají v tabulce na posledním místě.

Absencemi sužovaný Tábor vydřel dva body proti Benátkám díky výhře 5:4 na nájezdy. Benátky v Táboře dvakrát vedly o tři branky, ale k vítězství jim to nestačilo. Samostané nájezdy rozhodl Török.

38. kolo první hokejové ligy - nadstavbová část:
Skupina o 1.-8. místo:
Beroun - Jihlava 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 30. Škumát, 40. Hodek, 43. Čachotský. Rozhodčí: Lacina - Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 600.
Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 47. Voj. Němec - 43. Pajič, 59. Šagát, 60. Diviš. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:6, navíc Holec (H. Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 1080.
Olomouc - Hradec Králové 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Branky: 11. Mikel, 12. Pekr, 12. Janáček, 17. Meidl, 54. Brančík - 19. Volráb. Rozhodčí: Florian - Chocholouš, Klein. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 1107.
Znojmo - Chomutov 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 32. Rangl, 40. Podešva - 13. a 24. Slovák, 18. Skořepa, 34. Bombic, 43. Kůs. Rozhodčí: Dvořák - Flégl, Jílek. Vyloučení: 10:12. Využití: 2:4. Diváci: 1551.
Skupina o 9.-16. místo:
Litoměřice - Kadaň 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Novák, 35. Hašek, 44. Slížek - 39. Charousek, 39. Sikora. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:5, navíc Schmidt (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1650.
Chrudim - Třebíč 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 20. Cyganov, 36. Semorád, 51. Král - 18. Ostřížek, 59. Burian. Rozhodčí: Pavlovič - M. Svoboda, Padevět. Vyloučení: 4:5, navíc Burian 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 580.
Písek - Vrchlabí 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Bauer, 31. Červený, 44. Polodna - 7. Beck, 42. Andres. Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 683.
Tábor - Benátky nad Jizerou 5:4 po sam. nájezdech (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 30. a rozhodující nájezd Török, 19. Matušík, 32. Krätzer, 46. Štrba - 8. Jech, 9. Vála, 13. Klimt, 23. Kopic. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 470.