Hokejisté Ústí po porážce v Berouně vedou pouze o bod

Hokejisté Ústí nad Labem utrpěli v 9. kole první ligy druhou porážku v sezoně a jejich náskok v čele tabulky před druhým Hradcem Králové se zmenšil na jeden bod. Úřadující vítězové druhé nejvyšší soutěže prohráli 2:3 v Berouně.

Medvědi, kteří se potýkají s velkou marodkou, nehráli proti lídrovi otevřenou partii. Práce v obranných řadách a vyčkávání na chyby soupeře se Středočechům vyplatily. Domácí dvakrát prohrávali, ale dokázali skóre dorovnat a ve 32. minutě vsítil vítězný gól kapitán Švagrovský.

Jedinou předchozí porážku uštědřili Ústí jeho severočeští rivalové z Chomutova, kteří ale jinak v úvodu ročníku nezáří. Dnes prohráli v přímém souboji o třetí místo tabulky 2:3 v Jihlavě, jejíž první gól vstřelil už v 5. minutě exchomutovský Jeslínek. Za tři minuty Dukla přidala druhou branku, když za záda ještě loni jihlavského gólmana Řehoře dostal puk neúmyslně bruslí Zeman.

Chomutov odpověděl ve 13. minutě, kdy se prosadil Sikora, ale po přestávce poslal v 25. minutě domácí opět do dvoubrankového vedení Domin střelou k pravé tyči. Severočeši utkání zdramatizovali 12 minut před koncem, když Bezděk udělal na vlastní modré čáře chybu, puk se dostal k Hřebejkovi a ten střelou ve vlastním oslabení mezi betony propálil Novotného. Piráti v závěru dostali Duklu pod tlak, ale žádnou vyloženou brankovou příležitost si vytvořit nedokázali.

Hradec Králové potvrdil roli favorita proti Šumperku. Zápas otevřela Vágnerova branka v 6. minutě, díky které šli domácí do vedení. Na další góly se čekalo do druhé třetiny, kdy Hradečtí rychle odskočili na rozdíl čtyř branek a o vítězi bylo v podstatě rozhodnuto. Šumperk sice ještě utkání zdramatizoval, Východočeši si už ale vítězství 5:3 pohlídali.

První hokejová liga - 9. kolo:
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)
Branky: 14. Horčička, 18. Hlusička, 59. Kloz - 4. Skořepa, 15. Král, 19. Skalický, 42. Liška. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:5, navíc Gengel (Litoměřice) dvakrát 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1100.
Hradec Králové - Šumperk 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 6. Vágner, 24. Berger, 28. Látal, 29. Kubica, 49. Kadlec - 37. Plášek, 47. Brunec, 56. Sedlák. Rozhodčí: Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1046.
Kadaň - Havlíčkův Brod 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 7. Fiala, 28. Charousek - 17. a 63. Kostourek, 8. Němec. Rozhodčí: Florian - Flegl, Zika. Vyloučení: 7:11, navíc Morava (H. Brod) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 310.
Beroun - Ústí nad Labem 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 18. Nedvěd, 27. Forman, 32. Švagrovský - 14. Lev, 23. Pajič. Rozhodčí: Horák - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 6:4, navíc Klobouček (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 400.
Třebíč - Písek 2:3 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Kadela, 35. Sláma - 13. Bělohlav, 22. Eberle, rozhodující sam. nájezd Nouza. Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 1150.
Jihlava - Chomutov 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 5. Jeslínek, 9. Zeman, 25. Domin - 13. Sikora, 49. Hřebejk. Rozhodčí: Svoboda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1967.
Olomouc - Most 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 17. a 58. Kucharczyk, 6. Dopita, 38. Haluza, 60. Pekr - 33. Tauš. Rozhodčí: Dvořák - Kašík, Wesley. Vyloučení: 8:9, navíc Kotvan - Výrut oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1017.