Ústečtí hokejisté vedou po výhře v Kadani stále o tři body

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli v 11. kole první ligy 2:0 v Kadani a udrželi si v čele tabulky tříbodový náskok před Olomoucí. Ta v pondělí v hanáckém derby deklasovala 7:2 Šumperk.

Kadaň hrála i bez sedmi hráčů základní sestavy s favoritem vyrovnané utkání, vytvořila si několik vyložených šancí, ale trápila se s jejich proměňováním. Za hosty z Ústí skóroval dvakrát Roubík a brankář Francouz vychytal čisté konto.

Olomouc položila základ vítězství v první třetině, kdy šla do vedení 2:0. Ve druhé části zvýšil na 3:0 Haluza, hosté poté snížili z přesilovky díky Marku Haasovi. Olomouc však dokázala rychle odpovědět po dorážce Řípy. Ve třetí třetině pak Hanáci ještě navýšili vedení, když se trefil Radim Haas a druhou branku přidal Haluza. Šumperk dokázal pouze kosmeticky upravit na 2:7 zásluhou přesilovkové trefy Veleckého.

Litoměřičtí se proti papírovým favoritům z Chomutova dlouho drželi na dostřel a ve třetí třetině dokonce sahali i po bodu. Piráti nakonec ztrátu bodů nepřipustili a zásluhou vítězné branky zkušeného Hrušky z 57. minuty si odvezli domů plný počet bodů za výhru 2:1.

Jihlava potvrdila svou domácí suverenitu a ani v utkání proti předposlednímu Mostu neztratila před vlastními fanoušky body. Dukla se však proti outsiderovi dlouho trápila. Až 48 sekund před koncem první části dorazil do prázdné branky Domin střelu Jeslínka a poslal domácí do vedení. Minutu před polovinou duelu se blafákem prosadil Zeman a zvýšil na 2:0. Ani ne za dvě minuty upravil na 3:0 Čachotský po Dominově přihrávce. I úvod závěrečné třetiny patřil Jihlavanům. Třiapadesát sekund po jejím začátku využil přesilovou hru Hodek a jen o 22 sekund později využil zaváhání mosteckého gólmana Drtina a stanovil konečné skóre 5:0.

Poslední Třebíč si proti Havlíčkovu Brodu připsala první výhru v sezoně za tři body. Horácká Slavia se dostala do tříbrankového vedení díky třem gólům během necelé půldruhé minuty, hosté však ve druhé třetině vyrovnali. Třebíč si však premiérový plný bodový zisk vzít nenechala, znovu odskočila na rozdíl tří branek a vyhrála 6:4.

Písek bodoval počtvrté za sebou, dnes porazil 3:2 v prodloužení Benátky nad Jizerou. Bod navíc zařídil Jihočechům v první minutě prodloužení obránce Parýzek, který si připsal první trefu mezi seniory.

První hokejová liga - 11. kolo
Litoměřice - Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 41. Loskot - 7. Procházka, 57. Hruška. Rozhodčí: Würtherle - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1200.
Beroun - Hradec Králové 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 6. Milfait, 38. Poletín - 41. Brož. Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 300.
Kadaň - Ústí nad Labem 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 35. a 42. Roubík. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 490.
Olomouc - Šumperk 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Branky: 28. a 51. Haluza, 10. Herman, 10. Vodný, 36. Řípa, 44. R. Haas, 56. Bartoň - 35. M. Haas, 48. Velecký. Rozhodčí: Kubeš - Kašík, Wesley. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 1771.
Třebíč - Havlíčkův Brod 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)
Branky: 8. a 38. Vondráček, 9. Laš, 9. Ostřížek, 37. Heřman, 58. Kaut - 17. a 58. Semorád, 23. Kostourek, 33. Polodna. Rozhodčí: Schmejkal - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1270.
Jihlava - Most 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 20. Domin, 29. Zeman, 31. Čachotský, 41. Hodek, 42. Drtina. Rozhodčí: Grech - Komárek, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1221.
Písek - Benátky nad Jizerou 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 26. Eberle, 53. Vráblík, 61. Parýzek - 33. Klimt, 48. Jonák. Rozhodčí: Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 7:5, navíc Polodna (Písek) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1100.