Hokejisté Kadaně si udrželi výhrou v Ústí šanci na play-off

Hokejisté Kadaně v 50. kole první ligy překvapivě vyhráli 3:2 na ledě již jistého vítěze základní části Ústí nad Labem a udrželi se ve hře o play-off. Na postupovou osmičku ztrácejí na desátém místě tabulky dva zápasy před koncem tři body.

Ústečtí hokejisté šli přitom na začátku 7. minuty do vedení díky brance zkušeného Pazourka a pět minut po přestávce vedli 2:0, když kadaňského Jarinu překonal ústecký mladík Baránek svým první gólem v dresu Lvů. Hosté z Kadaně srovnali dvěma brankami Kůse v rozmezí pěti minut, přičemž druhou trefou střelec potrestal Rodovo vyloučení. Obrat v zápase a vítězství hostů zajistil v polovině 47. minuty Stoklasa, poté co domácí brankář Koutský zlomil hůl.

Poslední osmou postupovou příčku drží Litoměřice, které prohrály 1:4 na ledě druhého Chomutova. Už v 17. sekundě ukončil 160 minut trvající neprůstřelnost brankáře Přikryla Endál. Chomutov brzy zvýšil na 2:0, hru měl ve své moci, zvládl i tři dvojnásobná oslabení v krátkém sledu a hostům dovolil skórovat jen jednou na začátku třetí třetiny za stavu 3:0.

Porážky Litoměřic nevyužil devátý Písek, jenž nebodoval v Benátkách a prohrál počtvrté za sebou. Na první branku se čekalo až do 42. minuty, kdy se trefil v přesilové hře domácí Král. Vzápětí ale vyrovnala nová písecká akvizice Angel Krstev ze Sparty. Když už to vypadalo, že se v Benátkách bude prodlužovat, ujela ve vlastním oslabení dvojice Skořepa, Jonák a druhý jmenovaný překonal mladého píseckého gólmana Sedláčka. Domácí si výhrou zajistili účast v play off.

Šanci na postup do vyřazovacích bojů má dokonce ještě dvanáctý Šumperk, který v derby hostil Olomouc. Ta vstoupila do zápasu lépe a zásluhou Kucharczyka a Haluzy vedla 2:0. Od druhé třetiny ale na ledě byli jasně aktivnější domácí, kteří nejprve snížili a v poslední části třemi góly otočili skóre. Hosté doplatili na nedisciplinovanost, domácí Plášek pak ještě zahodil trestné střílení.

Šumperk - Olomouc 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 30. Červenka, 45. Meluzín, 46. Sedlák, 59. Velecký - 14. Kucharczyk, 17. Haluza. Rozhodčí: Jeřábek - Poruba, Adamec. Vyloučení: 5:8, navíc Řípa a Haluza (oba Olomouc) oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2090.
Chomutov - Litoměřice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 1. Endál, 6. Grof, 27. Ondřej, 51. Heřman - 43. Tvrzník. Rozhodčí: Wagner - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 2430.
Ústí nad Labem - Kadaň 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 7. Pazourek, 25. Baránek - 29. a 34. Kůs, 47. Stoklasa. Rozhodčí: Zubzanda - Ondráček, Géra. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 2180.
Most - Jihlava 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 38. Přindiš - 10. Malena, 13. Hubáček, 41. Čachotský, 59. Vysloužil. Rozhodčí: Pavlovič - Špůr, Komárek. Vyloučení: 5:5, navíc Charousek, Nedrda 10 min., Martinec (všichni Most) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 258.
Hradec Králové - Beroun 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 12. a 28. Nosek, 4. Tvrdík, 36. Kubica - 30. a 49. Říha, 10. Švagrovský z tr. střílení. Rozhodčí: Čech - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8, navíc Forman (Beroun) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1019.
Benátky nad Jizerou - Písek 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 42. Král, 58. Jonák - 45. Krstev. Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 6:6, navíc Král (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 415.
Havlíčkův Brod - Třebíč 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)
Branky: 47. a 55. Švaňhal, 28. Rytnauer, 38. Štěpánek, 41. Semorád, 44. Vondráček - 42. Kaut. Rozhodčí: Vampola - Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 1465.