Třebíč - Ústí nad Labem 1:3Hokejisty Ústí nad Labem dělí od semifinále poslední výhra

Hokejisty Ústí nad Labem dělí v play off první ligy jediná výhra od postupu do semifinále. Severočeši dnes vyhráli 3:1 v Třebíči, v sérii vedou 3:0 a v sobotu ji mohou ukončit. Naopak týmy Chomutova a Jihlavy ve čtvrtfinále poprvé prohrály.

Hokejisté Ústí nad Labem se radují z vítězství

Hráči Ústí v Třebíči rázně vykročili za třetím vítězstvím v sérii hned v úvodní třetině, kterou díky brankám Ludvíka a Roubíka vyhráli 2:0. V prostřední části domácí tým snížil, ale Lvi dokázali dvě minuty před druhou přestávkou odpovědět třetím gólem.

Jediná branka rozhodla zápas v Hradci Králové, navíc padla už po 15 sekundách hry. Do jihlavské sítě se trefil Berger, domácí gólman Jakub Čech za celých 60 minut neinkasoval.

Stejně jako Hradec ve čtvrtfinále poprvé uspěl také Havlíčkův Brod, který zvítězil nad Chomutovem 4:2. Po vyrovnané první třetině strhli vedení na stranu domácího mužstva Rytnauer a Vondráček, hned v úvodní minutě třetího dějství zvýšil na 4:1 Wasserbauer. Hosté pak už jen snížili, ale první prohru v sérii odvrátit nedokázali.

V sérii mezi Benátkami nad Jizerou a Olomoucí se dostali do vedení hosté, kteří na benáteckém stadionu vyhráli třetí zápas 3:2. Jako první se ve 14. minutě trefil v přesilové hře hostující Haluza, v druhé třetině pak náskok hanáckého týmu zvýšil střelou od modré čáry obránce Kotvan.

Domácí však během necelých tří minut srovnali krok. Nejprve skóroval Kellner a 26 vteřin před druhou sirénou vyrovnal Skořepa. V třetí třetině ale Olomoučtí rozhodli brankou Kucharczyka. Znovu vyrovnat mohl Král, ale neproměnil trestné střílení.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 3. zápasy:
Třebíč - Ústí nad Labem 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 22. Čech - 4. Ludvík, 10. Roubík, 39. Čermák. Rozhodčí: Hejduk, Horák - Skopal, Klein. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1873. Stav série: 0:3.
Havlíčkův Brod - Chomutov 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 4. Morava, 33. Rytnauer, 36. Vondráček, 41. Wasserbauer - 3. Jíra, 42. Hromas. Rozhodčí: Schmejkal, R. Svoboda - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:4, navíc Půlpán 10 min., Fiala (oba Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1648. Stav série: 1:2.
Hradec Králové - Jihlava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 1. Berger. Rozhodčí: Vampola, Pavlovič - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2684. Stav série: 1:2.
Benátky nad Jizerou - Olomouc 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 38. Kellner, 40. Skořepa - 14. Haluza, 35. Kotvan, 49. Kucharczyk. Rozhodčí: Florian, Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 869. Stav série: 1:2.