Rubriky:

WSM liga

Hradecký hokej kvůli sporům o stadión nemá led, jezdí do Pardubic

25. července 2012 14:03 - Hradec Králové

Královéhradečtí prvoligoví hokejisté a družstvo dorostu kvůli sporům o zimní stadión nemají vlastní led a musejí jezdit trénovat do Pardubic. Radnice se bude snažit soudně dosáhnout toho, aby nájemce a provozovatel městského stadionu začal s výrobou ledu nebo si chlazení mohl zajistit sám hokejový klub. Novinářům to dnes řekl primátor Zdeněk Fink.

Kdy by hradečtí hokejisté mohli začít s přípravou na novou sezónu na vlastním stadiónu, není jasné. "Bylo by to věštění z křišťálové koule. Budeme to řešit právní cestou," řekl člen představenstva hokejového klubu a vedoucí odboru správy majetku města Ondřej Votroubek. Zvýšené náklady na trénování v Pardubicích klub zatím hradí z peněz, které měl platit provozovateli stadionu.

Nájemcem a provozovatelem stadiónu je od roku 2006 firma ABD INVEST. Letos v únoru radnice firmě kontrakt za 600 miliónů korun na nájem a rekonstrukci stadiónu vypověděla. ABD INVEST pak dala klubu výpověď z nájmu a začátkem července mu zakázala vstup na stadión. Klub se ale obrátil na soud a ten mu 17. července vydáním předběžného opatření užívání stadionu umožnil.

V žádné ze dvou hal stadiónu však není vyrobený led, ač v menší hale měl podle původních smluv již být. Hokejisté jsou ohledně ledu závislí na ABD, protože soud klubu přístup k technologiím na jeho výrobu nepovolil.

Nyní se radnice bude snažit dosáhnout přístupu k chladicí technologii další žádostí o vydání předběžného opatření. Vyřešení celého sporu může významně zkomplikovat to, že od pondělí je s firmou ABD INVEST vedeno insolvenční řízení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..