Ml. Boleslav - Hradec Králové 4:2Hokejisté Mladé Boleslavi se po výhře nad Hradcem Králové posunuli do čela první ligy

Mladá Boleslav/Praha

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 9. kole první ligy před vlastním publikem Hradec Králové 4:2 a posunuli se do čela tabulky. O první příčku je mohl připravit Havlíčkův Brod, který však doma podlehl Třebíči 0:3.

Mladoboleslavský útočník David Výborný (ilustrační foto).

Zápas v Mladé Boleslavi se hrál už od 15:30, aby nedošlo k termínové kolizi s utkáním nejvyšší fotbalové soutěže. Domácím ale nezvyklý začátek nevadil a už po šesti minutách první třetiny se ujali dvougólového vedení.

Branky padaly také v úvodu druhé části. Nejprve přidal třetí trefu domácích David Výborný, ale za minutu snížil David Švagrovský. Tříbrankový náskok pak v 32. minutě vrátil Tomáš Demel a Hradec v závěru poslední třetiny už jen upravil výsledek.

Havlíčkův Brod padl s Třebíčí

Zatímco Mladá Boleslav si připsala sedmou výhru za sebou, Havlíčkův Brod proti Třebíči našel přemožitele po šesti kolech. O jeho druhou prohru v sezóně se postaral dvěma góly hostující David Ostřížek a rovněž brankář Marek Čiliak, který potřetí v řadě udržel čisté konto.

Havlíčkův Brod se z čela tabulky, kde se držel tři kola, propadl až na třetí místo, když ho díky lepšímu skóre přeskočilo i Ústí nad Labem. Hosté o vítězství 5:3 v Berouně rozhodli v závěrečné třetině, kdy třemi rychlými góly odpověděli na obrat domácích, kteří před tím dali dvě branky během 44 vteřin.

9. kolo první hokejové ligy:
Mladá Boleslav - Hradec Králové 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 2. Němeček, 6. Koudelka, 22. Výborný, 32. Demel - 23. Švagrovský, 58. Finsterle. Rozhodčí: Jílek - Chochola, Komárek. Vyloučení: 9:6, navíc Haluza (Hradec) 10 min. Bez využití. Diváci: 1970.
Litoměřice - Kadaň 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Branky: 38. a 53. Husák, 36. Šinágl, 37. Hlusička, 57. Kříž - 23. Charousek, 32. Andres. Rozhodčí: Hejduk - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 7:9, navíc Toman, Sobotka - Kůs všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1100.
Beroun - Ústí nad Labem 3:5 (1:0, 0:2, 2:3)
Branky: 10. Hošťálek z tr. střílení, 49. Trojan, 50. Vostřák - 24. a 31. Tůma, 51. Přeučil, 54. Čermák, 54. Kovář. Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.
Písek - Olomouc 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 7. Šperger, 23. Kameš - 33. Selingr, 34. Ondrušek, 50. Cartelli, 59. Kucharczyk. Rozhodčí: Mertl - Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:5, navíc Růžička (Písek) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 420.
Šumperk - Benátky nad Jizerou 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Branky: 22. Gewiese, 30. Vrdlovec, 32. Červenka, 45. Staněk - 5. Skalický, 25. Vitásek, 44. Kopic. Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:3, navíc Holík 10 min. a do konce utkání - Jánošík 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1506.
Havlíčkův Brod - Třebíč 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 38. a 60. Ostřížek, 23. Burian. Rozhodčí: Jeřábek, Humpolíček - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 8:8, navíc Novotný 5 min. a do konce utkání, Morava 10 min. - Zdráhal 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1721.
Most - Jihlava 3:7 (2:1, 1:2, 0:4)
Branky: 9. Bojer, 15. Slavíček, 27. Gengel z tr. střílení - 50., 53. a 59. Filip, 15. Kolafa, 22. Podlipnik, 22. Malec, 58. Jeslínek. Rozhodčí: Würtherle - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:5, navíc Čurilla, Charousek, Gengel (všichni Most) 10 min. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 247.