Hokejisté Mladé Boleslavi po deváté výhře stále vedou první ligu

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v první lize podeváté za sebou. V minulé sezoně extraligový tým dnes v 11. kole zvítězil 3:0 v Berouně a udržel si vedení v tabulce s náskokem jednoho bodu před Ústím nad Labem.

Hráči Mladé Boleslavi oslavují gól. Ilustrační foto.

Beroun odehrál s favoritem vyrovnané utkání, přesto však prakticky po celou dobu tahal za kratší konec. Mladá Boleslav se dostala v 17. minutě do vedení díky gólu Kafky a byla to i branka vítězná. Medvědům vzala všechny naděje na vyrovnání 24 sekund po začátku závěrečné třetiny Mikulíkova trefa. Stejný hráč se prosadil ještě jednou v závěru, když využil domácí power play.

Druhé Ústí vyhrálo 3:1 v derby na ledě Mostu. Svěřenci trenéra Jaromíra Šindela využili dvě přesilovky. Dvakrát se trefil Kovář, zbylou branku přidal Roubík, jenž u Kovářových gólů asistoval.

Třebíč se vyhoupla na třetí příčku

Díky vítězství 4:3 v prodloužení v Litoměřicích se dostali na třetí místo tabulky hokejisté Třebíče. Domácí šli sice do vedení, ale do druhé přestávky dokázali hráči Horácké Slavie skóre třemi brankami otočit. Litoměřičtí se ale ve třetí dvacetiminutovce nadechli ke stíhací jízdě a při hře bez brankáře vyrovnal těsně před třetí sirénou Hašek. Z páté výhry v řadě se však radovali Třebíčští zásluhou Buriana, který se prosadil v první minutě prodloužení díky důrazu před brankou.

Souboj dosud třetího Havlíčkova Brodu a páté Olomouce se rozhodoval ve druhé třetině. Hosté se dostali do vedení po 20 sekundách od jejího úvodního buly, kdy závar před brankou zužitkoval Herman. Rebelové srovnali zásluhou Polodny během přesilové hry, pak si ale slovo vzal olomoucký Diviš a po chybě domácí obrany dvěma góly rozhodl. Ve třetí části si Olomouc vítězství 3:1 pohlídala.

Kadaň pod novým koučem vyhrála

Kadaň nastoupila do utkání v Benátkách poprvé pod novým trenérem Jiřím Čelanským, jenž při premiéře slavil drtivé vítězství 6:1. V 9. minutě poslal Severočechy do vedení Račuk, na jehož gól domácí odpověděli po střele Plodka. Ve druhé třetině se Račuk trefil podruhé a zajistil hostům opět jednobrankový náskok. Úvodní minuta třetí třetiny pro ně byla jako z říše snů. Nejprve benátecký odchovanec Hrabák a poté třetí branka Račuka dokonale utlumily domácí snahu a navíc jejich góly vyhnaly z branky Blažíčka, jehož nahradil Stejskal. Ten do konce utkání kapituloval ještě dvakrát z holí Hantáka a Gajovského.

Šumperští hokejisté potvrdili i proti jihlavské Dukle svou úspěšnost na domácím ledě, kde ještě v sezoně nevyšli bodově naprázdno. Draci vstoupili do zápasu aktivně a díky trefě Stoklasy po ukázkové Vrdlovcově akci vedli 1:0. Druhý gól přidal sám Vrdlovec, pak ale hosté dvěma brankami zápas srovnali. Sedm desetin sekundy před koncem druhé třetiny dostal dvouminutový trest Dobrovolný a Šumperk v úvodu třetí části hry z této přesilovky rozhodl zásluhou Pláška.

Trápení píseckých hokejistů neukončil ani zápas s Hradcem Králové. Jihočeši se v první části ujali vedení, ještě před přestávkou ale soupeř dokázal obrátit vývoj a v dalším průběhu hry už si vítězství 5:2 nenechal vzít. Hradeckému týmu pomohly k výhře vedle dvou Kubicových branek také dvě využité přesilovky. Poslední Písek prohrál již poosmé v řadě.

11. kolo první hokejové ligy:
Most - Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 31. Parýzek - 14. a 58. Kovář, 31. Roubík. Rozhodčí: Úlehla - L. Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. Diváci: 508. Střely na branku: 24:31.
Šumperk - Jihlava 3:2 (0:1, 3:1, 1:1)
Branky: 2. Stoklasa, 31. Vrdlovec, 41. Plášek - 33. Zeman, 40. Hodek. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 1308.
Beroun - Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. a 58. Mikulík, 7. Kafka. Rozhodčí: Würtherle - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 300.
Havlíčkův Brod - Olomouc 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 26. Polodna - 33. a 39. Diviš, 21. Herman. Rozhodčí: Jílek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 8:12, navíc Rytnauer 5 min. a do konce utkání - Lhotský 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1022.
Písek - Hradec Králové 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 5. Melka, 34. Kameš - 29. a 56. Kubica, 17. Šagát, 19. Haluza, 50. Moskal. Rozhodčí: Mertl - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 350.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
Branky: 17. Plodek - 9., 31. a 41. Račuk, 41. Hrabák, 45. Hanták, 51. Gajovský. Rozhodčí: Zubzanda - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:2. Diváci: 248.
Litoměřice - Třebíč 3:4 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 26. Martinka, 41. Gerhát, 59. Hašek - 29. a 33. Vondráček, 39. Ostřížek, 61. Burian. Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Krátký. Vyloučení: 5:6, navíc E. Kadela - Toman oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1320.