Rubriky:

WSM liga

Čelanský po třech letech ve Slavii koučuje Kadaň. Růžovi jsem vděčný, říká trenér

31. října 2012 13:23 - Kadaň

Tři roky stál Jiří Čelanský po boku uznávaného kouče Vladimíra Růžičky na střídačce hokejistů pražské Slavie. Z postu asistenta trenéra v extralize se před několika týdny přesunul do prvoligové Kadaně, aby pozvedl do té doby tápající tým.

„Vláďovi Růžičkovi jsem vděčný, že mi dal šanci. Pro mě to byla velká škola a díky angažmá ve Slavii jsem měl možnost vstoupit do velkého hokeje," vrátil se novopečený kadaňský kouč k působení v pražském klubu.

„Ale teď jsem v Kadani a snažím se pro ni odvádět maximum," podotkl Čelanský. I v tomto prvoligovém klubu ale svým způsobem pracuje s hráči z extraligy. Využívá totiž hodně služeb hokejistů z kádru Chomutova. „Realita je taková, že při výluce v NHL přišly i do Chomutova posily a na některé dosavadní členy chomutovského mužstva se nedostává místo. Ale ti kluci berou starty za Kadaň pozitivně a vědí, že to je cesta, aby se dostali co nejdříve zpátky na extraligový led," mínil trenér. Jen namátkou, za Kadaň nastupují z chomutovské širší soupisky např. brankář Hanuljak, obránci Pavlas, Macháček, útočníci Hafenrichter, Gajovský, Ondřej, Jíra, F. Seman a případně i další hráči.

„Kromě posil z Chomutova ale máme v sestavě hodně kluků do dvaadvaceti let," připomněl kouč. „Vedení klubu nám dalo za úkol mimořádně trénovat. V pondělí, když se nehraje, míváme dvoufázové tréninky na ledě, dbáme na kondiční stránku. K tomu využíváme dobré podmínky, zázemí, vynikající posilovnu, velkou halu. Výsledky nejsou na prvním místě, hlavním motivem je připravovat mladé hráče pro extraligu. Nikdo se ale nechce v tabulce pohybovat dole," rozjímal Čelanský.

eš, Právo

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..