Písek - Ml. Boleslav 1:5Nouzův hattrick v rodném Písku pomohl Boleslavi zvýšit náskok

Hokejisté Mladé Boleslavi zvýšili svůj náskok v čele první ligy na šest bodů. Nedávný účastník extraligy zvítězil v 23. kole v Písku jednoznačně 5:1. Hattrickem přispěl k úspěchu hostů písecký odchovanec Tomáš Nouza, jenž dosáhl hranice 200 kanadských bodů v dresu středočeského celku.

Mladá Boleslav se i bez posily z NHL Radima Vrbaty mohla radovat z výhry po předchozích dvou porážkách a upevnila si vedoucí příčku před Ústím nad Labem, které vyhrálo v Havlíčkově Brodu 4:3 po samostatných nájezdech. Porážku Ústí v normální hrací době odvrátil v 57. minutě Poživil a vítězství hostům v rozstřelu zajistil svým nájezdem nejproduktivnější hráče první ligy Jaroslav Roubík.

Dvě série skončily v Litoměřicích, kde domácí hokejisté zdolali Jihlavu 3:1. Litoměřicím se povedlo zvítězit po pěti předchozích porážkách, Dukla naopak po pěti úspěšných duelech podlehla.

V Šumperku se zdálo být po první třetině takřka jasno, neboť Draci vedli nad Kadaní 4:1. Jenže hosté ve druhé třetině čtyřmi góly otočili vývoj zápasu, do vedení dostal Kadaň 1,8 sekundy před sirénou Hafenrichter. Ve třetí třetině inkasoval Šumperk pošesté. I když pak ještě v závěru snížil, při power play zpečetil divokou výhru Severočechů gólem do prázdné branky Seman. Šumperk doma prohrál potřetí v sezóně.

23. kolo první hokejové ligy:
Litoměřice - Jihlava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Kolář, 26. Simon, 44. Novák - 27. Malec. Rozhodčí: Würtherle - Lučan, Čížek. Vyloučení: 6:5, navíc Mrňa - Zadražil oba do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1090.
Beroun - Olomouc 2:1 po SN (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 41. Doležal, rozhodující sam. nájezd Havel - 18. Hrňa. Rozhodčí: Schmejkal - Komárek, Krátký. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 200.
Písek - Mladá Boleslav 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 40. Polodna - 8., 29. a 33. Nouza, 37. Koudelka, 42. D. Vrbata. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:4, navíc Boháč - Bohunický oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 760.
Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 3:4 po SN (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 17. Endál, 43. Protivný, 49. Vondráček - 30. Černý, 34. Přeučil, 57. Poživil, rozhodující sam. nájezd Roubík. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1056.
Šumperk - Kadaň 5:7 (4:1, 0:4, 1:2)
Branky: 8. Červenka, 16. Finsterle, 18. Skoumal, 20. Holík, 59. Novotný - 11. a 34. Mainer, 25. Ton, 38. Trefný, 40. Hafenrichter, 55. Andres, 60. Seman. Rozhodčí: Čech - Černý, Reich. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1190.
Most - Třebíč 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)
Branky: 34. Nedrda, 36. Gengel, 60. Smolka - 39. a 57. Vondráček, 18. Burian, 24. Šlahař, 32. Kaut, 54. Nahodil z trest. střílení. Rozhodčí: Pavlovič - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:6, navíc Havelka (Most) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 213.