Mladá Boleslav překvapivě podlehla Třebíči, šlágr vyhrálo Ústí

Vedoucí tým první hokejové ligy Mladá Boleslav překvapivě v 45. kole podlehl doma 1:4 Třebíči, která přitom z posledních pěti zápasů vyhrála jen jednou. Pětibodový náskok Bruslařského klubu v čele tabulky se však nesnížil, neboť druhá Olomouc prohrála ve šlágru kola 1:4 s třetím Ústím nad Labem.

Hokejisty Třebíče nasměrovala k výhře 23. minuta, v níž v rozmezí 32 sekund skórovali Fořt a Káňa. V polovině zápasu sice boleslavský Pitule snížil na 1:2 po hrubce gólmana Čiliaka, ale krátce před koncem druhé třetiny vrátil Třebíči dvoubrankové vedení Laš. Poslední slovo měl v 57. minutě Němec, který proměnil trestné střílení, a Třebíč zvítězila 4:1.

Ústí šlo na Hané do vedení v 8. minutě, když v oslabení ujeli Sýkora s Čermákem a druhý jmenovaný pálil do odkryté branky. Mora mohla v pokračující přesilovce srovnat, ale Řípa trefil jen tyč. V závěru první části přišla chyba v rozehrávce Kohoutů, Sýkora našel Boháče a Lvi vedli o dvě branky.

V druhé části byla Olomouc hodně rozhozená a hosté mohli několikrát zvýšit. Až v závěru se domácí dostali do šancí, ale Dopita a Vodný netrefili odkrytou branku a Ondrušek bombou málem přepůlil břevno. Gól nepadl a hosté v 43. a 45. minutě rozhodli díky brankám Handlovského a Roda o osudu duelu. Domácí junior Králík už jen snížil na 1:4.

Kadaň prohrála s Berounem

Čtvrtá Kadaň po odchodu trenéra Jiřího Čelanského do extraligového Chomutova nečekaně nestačila na Beroun. Medvědi vyhráli nad favoritem 2:1 a poprvé v sezoně si připsali tři vítězství za sebou. Hrdinou zápasu se stal Beňovič, který v předposlední minutě prostřelil Hanuljaka od modré čáry v přesilové hře a zajistil Berounu důležité tři body v boji o záchranu.

Poslední osmé postupové místo do play off drží Benátky nad Jizerou, jež zvítězily 4:3 po nájezdech v Havlíčkově Brodu. Ještě na začátku třetí třetiny přitom domácí Rebelové vedli, hosté však díky gólům Jonáka a Skořepy dokázali srovnat a v nájezdech rozhodl Klimt.

Na Benátky se bodově dotáhl Hradec Králové díky vítězství v Litoměřicích. Do utkání přitom vstoupili lépe domácí a šli brzy do dvoubrankového vedení zásluhou Mrni a Simona. Ještě před přestávkou však vrátil Hradec do hry Říha. V druhé části přišel obrat ve skóre, který zařídili Roupec a Tomáš Půlpán. V polovině třetího dějství potvrdil výhru Lvů 4:2 Švagrovský.

45. kolo první hokejové ligy:
Most - Šumperk 3:4 (0:0, 3:2, 0:2)
Branky: 28. a 40. Bojer, 27. Heřman - 42. a 52. Červenka, 29. Finsterle, 39. Sedlák. Rozhodčí: Pavlovič - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 324.
Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 13. Ondráček, 27. Polodna, 46. Musil - 38. Kolmann, 49. Jonák, 54. Skořepa, rozhodující sam. nájezd Klimt. Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Jech (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 956.
Beroun - Kadaň 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 40. Lenc, 59. Beňovič - 27. Hafenrichter. Rozhodčí - Zubzanda, Belko, Gerát. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 150.
Mladá Boleslav - Třebíč 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 30. Pitule - 23. Fořt, 23. Káňa, 40. Laš, 57. Němec. Rozhodčí: Fraňo, Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. Diváci: 1980.
Písek - Jihlava 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 52. a rozhodující sam. nájezd Sedláček, 58. Makovský - 7. Peška, 56. Maliník. Rozhodčí: Hejduk - Flegl, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 355.
Litoměřice - Hradec Králové 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Mrňa, 8. Simon - 16. Říha, 23. Roupec, 34. T. Půlpán, 50. Švagrovský. Rozhodčí: Schmejkal - Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:6, navíc Kloz - Chmelíř oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 570.
Olomouc - Ústí nad Labem 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 53. Králík - 8. Čermák, 20. Boháč, 43. Handlovský, 45. Rod. Rozhodčí: Minář, Jeřábek - Kašík, Rychlý. Vyloučení: 2:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1379.