Č. Budějovice - Prostějov 7:2Jihočeši si s chutí zastříleli

České Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic vstoupili do nové sezóny první ligy s velkou chutí a hlavně se střeleckou formou, ve druhém kole rozstříleli Prostějov 7:2. V domácí premiéře tak navázali na den staré vítězství 5:2 v Havířově.

Už na konci první minuty rozjásal přes pět tisíc diváků Martin Heřman. A i když se Prostějovu ještě v úvodní části podařilo v přesilovce vyrovnat, další průběh utkání jasně ovládl domácí tým.

Rozhodující chvíle přišly v polovině zápasu, kdy dal Motor během šesti minut tři branky a odskočil na 4:1. Na začátku poslední třetiny ve velké pohodě hrající Heřman přidal další gól a definitivně nasměroval jednoho z favoritů soutěže k dalšímu vítězství.

První hokejová liga - 2. kolo:
České Budějovice - Prostějov 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)
Branky: 1. a 43. Heřman. 29. Prokeš, 30. Nouza, 35. Guman, 54. Žálčík, 55. Kuchejda - 18. Mojžíš, 52. Kajaba. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. Diváci: 5227