Kadaň - Ústí n. Labem 3:4Stav série 1:3Ústí vyřadilo v předkole Kadaň a jde ve čtvrtfinále na Kladno

Kadaň

Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili ve čtvrtém utkání předkola play off první ligy v Kadani 4:3, vyhráli sérii 3:1 na zápasy a ve čtvrtfinále je čeká vítěz základní části Kladno. Slovan sice prohrával už 1:3, ale výsledek otočil a odvrátil páteční rozhodující pátý duel na domácím ledě. Vítěznou branku zaznamenal v 52. minutě útočník Jan Kloz.

Hostující tým, který se po úterní výhře v Kadani 2:1 ujal podruhé v sérii vedení, se prosadil dnes jako první. Ústí dostal do vedení ve čtvrté minutě Pohl, ale do poloviny úvodního dějství otočili stav Šťovíček a Vrána.

Ve 31. minutě zvýšil ve vlastním oslabení na dvoubrankový náskok Hejcman, ale za 49 vteřin v pokračující přesilovce se prosadil Tenkrát a ve 36. minutě vyrovnal Roubík. V závěrečném dějství dovršil obrat Kloz. Pro Kadaň tak skončila sezóna a Ústí se může těšit na pondělní začátek čtvrtfinále.

Ve skupině o udržení si zajistily po Třebíči jistotu záchrany také Benátky nad Jizerou, které mají čtyři kola před koncem před posledním Mostem náskok 13 bodů. Benátky vyhrály na ledě Třebíče 1:0 po samostatných nájezdech, zatímco Most podlehl v Šumperku 1:2 v prodloužení. Z druhé nejvyšší soutěže sestoupí jen nejhorší tým tabulky a Most nyní ztrácí na třináctý Šumperk čtyři body.

Předkolo play off první hokejové ligy - 4. zápas:
Kadaň - Ústí nad Labem 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Šťovíček, 10. L. Vrána, 31. Hejcman - 4. J. Pohl, 31. Tenkrát, 36. Roubík, 55. J. Kloz. Rozhodčí: Wagner, Schmejkal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Konečný stav série: 1:3.
První hokejová liga - skupina o udržení, 2. kolo:
Šumperk - Most 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 57. Gewiese, 62. T. Sedlák - 46. Havlíček. Rozhodčí: Šír, Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd: Zachar. Rozhodčí: Pražák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:4, navíc Ulrych (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 630.