Slavia - Kladno 4:2Kladno prohrálo na Slavii, v čele první ligy ho střídá Prostějov

Hokejisté Kladna prohráli v 17. kole první ligy na ledě Slavie 2:4 a na prvním místě je předstihl Prostějov, který zvítězil 5:2 v Kadani. Pražané po zavedení ekonomických opatření a odchodu osmi hráčů základní sestavy dokázali po třech duelech se skóre 0:19 uspět v Havířově (3:2) a nyní i před domácím publikem proti favoritovi.

I když Slavia prošla razantním oslabením a obměnou kádru, oplatili Pražané Kladnu, s kterým se podle prognóz před sezónou měli prát o čelo tabulky, zářijovou porážku. Červenobílí nakročili ke třem bodům na samém začátku utkání. Už v 9. vteřině otevřel skóre kapitán Knota a v páté minutě zvýšil na 2:0 útočník Šafránek.

Hosté před 1825 diváky v Edenu snížili v prostředním dějství přesilovkovou trefou Zikmunda, už po pár vteřinách ale domácím vrátil dvougólový náskok Kadlec. Ve 44. minutě pak zápas zdramatizoval Cetkovský, v závěru ale střelou do prázdné brány zpečetil výhru Pražanů Dušek.

Prostějov bodoval pětkrát za sebou, ztratil v této sérii jen tři body a po úspěchu v Kadani mohl slavit posun do čela. Předposlední Severočeši sice dvakrát vyrovnali, ale ve 47. minutě vstřelil vítěznou branku Moskal. Výhru potvrdili Korhoň a svou druhou trefou v utkání Venkrbec.

Až v prodloužení dokázala Jihlava porazit Havířov, čímž přenechala třetí příčku Českým Budějovicím. Domácí přitom po první třetině vedli už 2:0, poté ale polevili a po 40 minutách bylo srovnáno. O výhře Dukly tak až v nastavení rozhodl Šidlík.

Roli favorita naopak zvládl českobudějovický Motor, jenž vítězstvím 4:3 v Mostě připravil domácím čtvrtou prohru v řadě. V utkání zazářil hlavně forvard hostů Čermák, který si připsal dva góly.

Přerov triumfoval 6:2 ve Frýdku-Místku. Ústí podlehlo doma Litoměřicím 3:4 v prodloužení a Benátky nad Jizerou zvítězily 2:1 v Třebíči.

17. kolo první hokejové WSM ligy:
Ústí nad Labem - Litoměřice 3:4 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 34. Roubík, 35. Dalecký, 42. Merta - 11. Hanták, 15. Pletka, 45. Frühauf, 63. Valášek. Vyloučení: 2:4, navíc Brož (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Rozhodčí: Luczków - Hejl, Podrazil. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1373.
Frýdek-Místek - Přerov 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Branky: 4. O. Kovařčík, 30. Jašek - 10. Sikora, 20. T. Sýkora, 34. Plášek, 38. Popelka, 56. L. Vágner, 59. Pšurný. Rozhodčí: Svoboda - Měkýš, Rampír. Vyloučení: 7:6, navíc Mil. Procházka (Přerov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2012.
Kadaň - Prostějov 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 26. R. Černý, 45. Trefný - 19. a 59. Venkrbec, 27. A. Holík, 47. Moskal, 51. Korhoň. Rozhodčí: Zubzanda - Coubal, Berko. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 402.
Most - České Budějovice 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Rod, 16. Kubinčák, 43. J. Šimeček - 12. a 22. Čermák, 13. Heřman, 46. Nouza. Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 324.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Dymáček - 43. Plodek, 45. J. Mikyska. Rozhodčí: Trombík - Ganger, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1520.
Slavia Praha - Kladno 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. Knot, 5. Šafránek, 29. M. Kadlec, 60. Dušek - 29. Zikmund, 44. Cetkovský. Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Zídek, Polák. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 1825.
Jihlava - Havířov 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. Čachotský, 14. Kaláb, 64. Šidlík - 24. Anděl, 40. Petran. Rozhodčí: Hlinka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:8, navíc Kalus (Havířov) 5 min. a trenér Vlk (Jihlava) do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1354.