Rubriky:

WSM liga

Kladenští zastupitelé budou jednat o vrácení hokejových dotací

21. dubna 2017 17:23 - Kladno

Kladenští zastupitelé budou v pondělí jednat o vrácení části dotací pro hokej a o prodeji podílu města v prvoligovém klubu většinovému majiteli Jaromíru Jágrovi. Městu nyní patří 30 procent, Jágrovi 70 procent. Město dává ročně na provoz zimního stadionu a přípravu mládeže milióny korun.

 

http://www.rytirikladno.cz/

Podle primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) město ani po případném převodu podílu dotování provozu nezastaví. "Je to formální záležitost," řekl dnes Volf ČTK. Podle něj by město nemělo vlastnit podíl v žádném sportovním klubu.

Město už od roku 2015 řeší hloubkovou kontrolu hospodaření hokeje, nyní na zastupitelstvu představí závěry nezávislého auditora a znaleckého ústavu. Podle nich bude požadovat vrácení části dotací z let 2011 až 2014. Jágr nesrovnalosti od počátku odmítá.

Převod podílu Kladna má Jágra stát 60.000 korun, což odpovídá třiceti procentům ze základního kapitálu společnosti Hokej Kladno, který činí 200.000 korun. "Je to stejná cena, za jakou to město koupilo," dodal primátor. Podle něj bude hlavním bodem pondělního jednání otázka dotací.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..