Jaroslavl vyhrála v ruské lize na ledě vedoucí Kazaně

Hokejisté Jaroslavle vyhráli nedělní předehrávaný zápas 47. kola ruské ligy na ledě mistra a aktuálního lídra tabulky Kazaně 4:1.

Až do 36. minuty sice domácí favorit vedl, ale nezvládl poslední třetinu, v níž dostal tři góly, z toho dva z hole Vlasenkova.

Franěk vychytal výhru nad německým mistrem

Gólman Petr Franěk v neděli pomohl hokejistům Iserlohnu v německé lize porazit obhájce titulu Eisbären Berlín 4:3. Hosté sice vedli v polovině zápasu již 3:1, ale jedenáctý tým tabulky dokázal třemi góly skóre otočit.

Piroš přispěl gólem k vítězství Zugu na ledě Ambri

Nedělní 39. kolo švýcarské hokejové ligy přálo favoritům, vítězství se dočkalo všech pět týmů z popředí tabulky. K výhře pátého Zugu 3:0 na ledě celku Ambri/Piotta přispěl gólem i Kamil Piroš, připravil ho pro něj Michal Grošek.

Falter dostal od poslední Žiliny šest gólů, pak střídal

Obhájce titulu a momentálně poslední tým slovenské hokejové extraligy Žilina deklasovala v 46. kole Liptovský Mikuláš 9:3. Gólem a dvěma přihrávkami se na kanonádě podílel i český obránce Jan Dlouhý. V brance hostů inkasoval šestkrát Martin Falter, pak přepustil své místo Jaroslavu Melnovi.

Rusko - 47. kolo:
Kazaň - Jaroslavl 1:4
Německo - 44. kolo:
Düsseldorf - Hamburk 2:7, Frankfurt - Norimberk 0:3, Ingolstadt - Mannheim 2:6, Iserlohn - Eisbären Berlín 4:3, Duisburg - Hannover 0:3, Augsburg - Kolín nad Rýnem 5:4 v prodl.
Švýcarsko - 39. kolo:
Ambri/Piotta - Zug 0:3 (Piroš 1+0, Grošek 0+1), Basilej - Fribourg 5:4 v prodl., Bern - Curych 6:2, Kloten - Rapperswil 6:1, Lugano - Langnau 6:5, Ženeva - Davos 1:2.
Slovensko - 46. kolo:
Poprad - Slovan Bratislava 1:4 (1:3, 0:0, 0:1), Skalica - Zvolen 5:1 (2:0, 2:0, 1:1), Žilina - Liptovský Mikuláš 9:3 (3:1, 1:2, 5:0).