Karlovy Vary udolaly Pardubice 3:2

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili v pátečním 21. kole extraligy Pardubice 3:2 a udrželi si tak před reprezentační pauzou kontakt se středem tabulky. V dramatickém utkání dokázali Karlovarští zvrátit nepříznivý vývoj a o úspěchu Energie rozhodl v 56. minutě Milan Kraft. Pardubický Moeller tak bez svého kanonýra Petra Sýkory, kterého vyřadily ze hry problémy se zády, na třetí vítězství za sebou nedosáhl.

V úvodu zápasu ani jedno mužstvo nevyužilo svoji přesilovku. Pak měli téměř deset minut puk častěji na hokejkách dobře kombinující hosté, avšak vážnější příležitost si nevypracovali. Energie se z tlaku hostí dostala v závěru první třetiny. V 16. minutě pálili na pardubického brankáře Lašáka během pár vteřin Košťál, Kumstát a Němec, ale stav se neměnil.

O pár okamžiků později však byl vyloučen pardubický hráč, a již čtyři vteřiny nato tečoval střelu Řezníčka od modré čáry do Lašákovy klece Dvořák. Pardubičtí měli následně velké problémy s hrou Skuhravého formace, poté však sami zahrozili ranou Havíře.

Lašák vyrazil střelu Krafta

Na počátku druhého dějství Lašák vyrazil nebezpečnou střelu Krafta. O několik minut později hosté hráli přesilovou hru a Hlinkova řada roztočila v obranném pásmu Západočechů asi minutový kolotoč. Jen co hlasatel oznámil, že domácí jsou v plném počtu, prostřelil Hlinka karlovarského gólmana Mensatora.

Ve 32. minutě byl Mensator na místě při dorážce Mrázka. Od té chvíle až do konce druhé třetiny se ovšem hra často přerušovala a byla rozkouskovaná. Ve 36. minutě hosté využili početní výhodu, když střelu obránce Snopka usměrnil za Mensatorova záda Andrašovský.

Závěrečné dějství začali domácí náporem, ve 43. minutě se prosadil Procházka a srovnal skóre. Karlovarští hráli vzápětí další přesilovku, ale Lašák pro ně tentokrát zůstal nepřekonatelný. Východočeši měli s disciplínou problémy i nadále a to se jim nakonec stalo osudným. Čtyři minuty před koncem utkání totiž Karlovy Vary udeřily v další početní výhodě. Dvořákova finta gólem ještě neskončila, ale Kraft se již nemýlil. V závěrečné power play se hostům přes drtivý tlak vyrovnat nepodařilo.

Energie Karlovy Vary - Moeller Pardubice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Dvořák (Řezníček), 43. Milan Procházka (Pech), 56. Kraft (Dvořák) - 28. M. Hlinka (Rolinek), 36. Andrašovský (Snopek). Rozhodčí: Turčan - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 10:11, navíc F. Mrázek (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2620.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Řezníček, Němec, Jiří Hanzlík, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Machulda, Chrenko, Milan Procházka - Borovanský, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Pardubice: Lašák - Snopek, Havíř, M. Čech, M. Šeda, Koma, Čáslava, Linhart - Andrašovský, M. Hlinka, Rolinek - F. Mrázek, Blažek, Ondřej - Čaloun, Starý, Pivko - Kolář, Koukal, Tvrdík. Trenéři: Říha a Rohlík.