Plzeň v dohrávce vyhořela proti Kladnu

PLZEŇ

Hokejistům plzeňského Lasselsbergeru nevyšla dohrávka 21. kola hokejové O2 extraligy, v posledním zápase před reprezentační přestávkou odešli Západočeši poraženi 2:7. Po dvou gólech se při výhře Rabatu blýskli Martin Procházka a Martin Frolík. Plzni se tak oslavy 55 let od premiérového mistrovského utkání nevyvedly.

Plzeň měla hned v úvodu šanci jít do vedení v dvojnásobné přesilovce. Domácí kapitán Pavel Trnka švihem od modré čáry trefil horní tyč Orctovy branky. Na druhé straně se několika jistými zákroky prezentoval Roman Málek.

Ani reprezentační gólman nestačil v 9. minutě na akci prvního útoku hostů. Horna v přesilovce dlouhou přihrávkou od mantinelu našel volného Martina Procházku, který lehkou tečí umístil puk pod horní tyčku plzeňské branky. Ještě hůř bylo pro Západočechy v 16. minutě. Havel po vyjetí zpoza branky našel Martina Štěpánka, který druhým gólem v sezóně zvýšil. Štěpánek byl ještě v minulém ročníku hráčem Lasselsbergeru.

Ještě ve stejné minutě ale ujel podél mantinelu Důras, jehož přihrávku před branku hokejkou zvedl Orct do chráničů dojíždějícího Jakuba Šindela, od nějž se puk odrazil do branky. Chybujíc domácí se ale dlouho neradovali. Patera v situaci 2 na 1 ukázkově uvolnil Martina Procházku, který druhou trefou v utkání upravil na 3:1 pro Kladno.

Kuchler odpověděl na Trnkův gól

V polovině zápasu domácím napotřetí vyšla dvojnásobná přesilovka. Po bully Cartelli posunul puk k Trnkovi, který ranou po ledě snížil. Ale Kladno znovu dokázalo odpovědět. Ve 34. minutě nedokázala pětice plzeňských hráčů zabránit Jiřímu Kuchlerovi, který z bezprostřední blízkosti znovu upravil na dvoubrankový rozdíl. Navíc znovu za několik desítek vteřin předvedla Plzeň další minelu, po které v situaci dvou na brankáře Gardoň poslal puk před prázdnou branku Martinu Frolíkovi, který bez problémů zvýšil.

Závěrečná třetina se dohrávala víceméně z povinnosti, Kladno pasivní hrou hlídalo tříbrankový náskok. Domácí se trápili, navíc znovu inkasovali z holí Martina Frolíka a Pavla Patery. Středočeši si z Plzně odvezli tři body a oplatili tak svému soupeři porážku 1:3 z 8. kola.

Lasselsberger Plzeň - Rabat Kladno 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. Šindel (Důras), 30. Trnka (Cartelli) - 9. M. Procházka (Horna), 16. Štěpánek (M. Havel), 17. M. Procházka (Patera), 34. Kuchler (Tatíček), 35. Frolík (Gardoň), 51. Frolík (Bílek), 59. Patera (M. Procházka). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer.
Plzeň: Málek - Cartelli, Malinský, Benák, Mazanec, Nedoma, Trnka, Derner, Pulpán - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Fabuš, Ludvík - Sakata, J. Heřman, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, Trončinský, Hájek, V. Čech, Evan - Horna, Patera, Ma. Procházka - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Kalla, Hluchý - Čurilla, Tatíček, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.