Slavia uštědřila Pardubicím krutý debakl

Hokejisté Pardubic zahájili nový rok v extralize debaklem 2:7 na ledě pražské Slavie, po němž přišli o druhé místo v tabulce. Východočechům se v solidně zaplněné Sazka Areně, kde měli tradičně řadu svých fanoušků, nevydařil začátek duelu. Již ve čtvrté minutě prohrávali 0:3 a domácí měli až do konce utkání navrch.

"Vývoj ovlivnil náš nástup, když jsme vstřelili tři branky. Soupeř musel otevřít hru, nám to tam v útoku padalo, dařilo se nám a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," pochvaloval si asistent trenéra Jiří Kalous. Kouč Pardubic Miloš Říha litoval, že jeho hráči zápas domácím ulehčili množstvím individuálních chyb.

Východočechy na druhém místě předstihly České Budějovice, které porazily mistrovskou Spartu těsně 4:3. Na výhře Jihočechů se dvěma góly podílel útočník Jindřich Kotrla, který v minulosti dres Sparty oblékal. Vítězný gól vstřelil Milan Toman, jenž získal s pražským týmem ještě v minulé sezoně titul.

V čele tabulky je i nadále se čtyřbodovým náskokem Liberec, který bez problémů porazil Kladno 6:1 a po sérii nepříliš vydařených domácích zápasů si po Novém roce udobřil diváky v Tipsport Areně. Radost ze svých hráčů mají i v Karlových Varech, které ve třetí třetině otočily západočeské derby proti Plzni, vyhrály 4:2 a patří jim pátá pozice v tabulce. Energie je tak na nejlepší cestě k premiérové účasti v play off v historii klubu.

Osmé místo zajišťující přímý postup do čtvrtfinále si stále drží Třinec, který dnes prohrál se Zlínem. Hamé porazilo Oceláře poprvé v sezoně, i když jen po samostatných nájezdech. Velkou zásluhu na tom měl Martin Záhorovský, který v závěru normální hrací doby nejprve vyrovnal a poté rozhodl v samostatných nájezdech.