Souboj výborných obran a brankářů rozhodl v Liberci obránce Zíb

LIBEREC

Hokejisté Liberce dnes udrželi první místo v tabulce extraligy, když zvítězili na domácím ledě nad Karlovými Vary 2:1. Souboj dvou týmů, které v dosavadním průběhu soutěže dostaly nejméně gólů a zároveň dvou brankářů s nejlepšími statistikami, v úterý rozhodl v 55. minutě domácí obránce Lukáš Zíb.

V první třetině oba gólmani dokázali své kvality, když udrželi čisté konto, ačkoli oba museli čelit přesilovkám soupeře pět na tři. Nejprve měl tuto výhodu Liberec a v 8. minutě hrál ve dvojnásobné převaze 49 vteřin. Gólman Sáblík však zůstal nepřekonán a vyznamenal se zejména při střele Duška. Karlovy Vary hrály přesilovku pět na tři od 15. minuty 61 vteřin. Brankáře Hniličku zasypal déšť střel, ale ke gólu hostů to nevedlo. Nejtěžší pro domácího gólmana byla rána obránce Dobroně, ale i s ní si reprezentační brankář poradil.

Šok připravila libereckým hráčům úvodní minuta druhé třetiny. Už v deváté vteřině totiž karlovarský Pech zachytil domácí pokus o vyhození tak přesně, že rovnou propálil Hniličku a Karlovy Vary vedly 1:0. Bylo to v přesilovce, protože v závěru první třetiny byl vyloučen domácí Čermák za podražení. Sám Čermák ale ve 23. min. vše napravil, když zachytil nepřesnou rozehrávku hostů a vyrovnal na 1:1. Zlomil tak po 173 minutách karlovarskou neprůstřelnost v normální hrací době.

Brankáři se vyznamenávali

V dalším průběhu druhé třetiny se opět vyznamenávali oba brankáři, Karlovy Vary měly navíc v 30. minutě přes půl minuty výhodu další přesilovky pět na tři. Největší šanci v této části hry měl ale domácí Pletka v oslabení, Sáblík jeho střelu vyrazil a skvěle kryl i dorážku Čermáka.

V závěrečné třetině se Liberec úporně snažil dobýt karlovarskou branku, avšak hosté se bránili velmi dobře. Naopak na druhé straně se musel dvakrát vyznamenat brankář Hnilička. Oba týmy hrály v této fázi opatrně, až v 53. minutě byl vyloučen karlovarský Hanzlík, který před brankou sekl domácího Pabišku. Přesilovku Liberec využil, když v 55. min. bombou od modré čáry skóroval Zíb.

Liberečtí dokázali třetí třetinu odehrát takřka bez vyloučení, na trestnou lavici šel až tři vteřiny před koncem Čermák společně s hostujícím Řezníčkem po vzájemném konfliktu. Liberec už jednogólové vedení udržel a ani nedovolil hostům odehrát power play.

Bílí Tygři Liberec - Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávka: 23. L. Čermák, 55. Zíb (Žabka) - 21. Pech. Rozhodčí: Rejthar - Kalivoda, Bádal. Vyloučení: 8:9, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4139.
Liberec: Hnilička - Jiruš, Kočí, Krstev, Čutta, Zíb, Žabka, Rýgl - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Dušek, Víšek - Vaic, Šachl, V. Novák - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Košťál, Skuhravý - Dvořák, Skladaný, Chrenko - Milan Procházka, Pech, Zaťovič - Tvrdek, Baran, Kuběna. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.