Ton rozhodl v nájezdech o výhře Sparty v Litvínově

LITVÍNOV

Vítěze určily až samostatné nájezdy, které zvládla lépe Sparta díky trefám Petra Tona a Kratěny, kdežto domácí Reichel s Prorokem vyšli naprázdno.

Pánem úvodu byl hostující bek Jan Hanzlík. Krátce po návratu z trestné lavice využil přesilovku 5 proti 3 a za 57 sekund v pokračující početní výhodě efektně zakončil spolupráci s P. Tonem. Gólová dělovka Stehlíka vyhnala po necelých devíti minutách z litvínovské branky J. Hübla ml., místo něhož šel chytat R. Fiala.

Skvělou osmiminutovku Litvínova ve druhé třetině odstartoval Kubinčák trefou z otočky v oslabení. Druhý gól domácích obstaral ze vzduchu skórující Sklenička. Sparta viditelně znervózněla a její gólman  Duba za 70 sekund nestačil na Brandovo pohotové zakončení.

V zajímavé bitvě posunul hosty znovu do vedení Kratěna a Kubinčák zařídil prodloužení. V něm R. Fiala zneškodnil sólo J. Hlinky v oslabení, ale při nájezdech dvakrát inkasoval.

Jaroslav Hübl, trenér Litvínova: "Po špatném začátku jsme se zvedli. Dohánění manka nás stálo spoustu sil a soupeř byl při penaltách šťastnější."

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Mrzí nás, že jsme prohospodařili náskok. Od třetí třetiny byl zápas zcela otevřený. Musím pochválit exekutory trestných střílení."

Chemopetrol Litvínov - Sparta Praha 4:5 po sam. nájezdech (0:3, 3:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Kubinčák (Punčochář), 30. Sklenička (Šlégr), 31. Branda (Trávníček), 53. Kubinčák (Reichel) - 5. Jan Hanzlík (P. Ton), 6. Jan Hanzlík (J. Hlinka), 9. Stehlík (Podlešák), 47. O. Kratěna (Netík), rozhodující sam. nájezd P. Ton. Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 6212.
Sestavy:
Litvínov: J. Hübl ml. (9. R. Fiala) - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Skuhrovec, Gýna (21. Nikolov), Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Branda, Benda - Jenáček, Lukeš, Jánský - Sklenička, Kopecký, Bednařík. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.
Sparta Praha: Duba - Ptáček, Černošek, Stehlík, Benýšek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček - Sivek, J. Hlinka, Dragoun - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Vrbata, Langhammer, Hromas - K. Ton, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.