Liberec nezaváhal ve Vsetíně, Kladno znovu porazilo Spartu

Vedoucí tým tabulky hokejové O2 extraligy Liberec nezaváhal v úterním 44. kole soutěže a zvítězil na ledě posledního Vsetína 3:0. Vítkovice porazily Třinec 3:2 po samostatných nájezdech, Litvínov zdolal 4:2 Karlovy Vary. Sparta i počtvrté v sezóně nestačila na Kladno, kde prohrála 5:7. Znojmo porazilo Zlín 2:1 po samostatných nájezdech, které rozhodly i o výhře Českých Budějovic 3:2 na Slavii.

DEFAULT TITLE

Rozdíl mezi posledním Vsetínem a lídrem tabulky z Liberce byl před zápasem osmačtyřicetibodový, Severočeši neměli s trápícím se soupeřem potíže a zvítězili 3:0. Oba góly padly při vyloučení libereckého Pabišky, nejprve se z brejku posadil Andrej Podkonický a o 92 sekund později potrestal další chybu Vsetína Stanislav Procházka. Valaši už hráli bez útočníků Stantiena a Roba, kteří zamířili do Českých Budějovic, respektive do Sparty. V závěru na konečných 3:0 upravil Václav Pletka.

Vítkovice bojují o postup do play-off a proti osmému Třinci získaly dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Oceláři vedli po rychlé střele Vladimíra Vůjtka, ve 37. minutě zvyšoval Rostislav Martynek. Ještě do druhé přestávky ovšem snížil reprezentant Zbyněk Irgl a v 50. minutě Petr Kuboš bombou vyrovnal. Rozhodnout musely samostatné nájezdy, v nichž o výhře Vítkovic rozhodl Lukáš Klimek.

Debakl 1:10 z Liberce odčinil Litvínov, který porazil Karlovy Vary 4:2. Chemici vedli po gólech Roberta Reichla, Zbyňka Skleničky a Daniela Brandy už 3:0, Západočeši snížili dvěma přesilovkovými zásahy Michala Dobroně a Františka Skladaného. V poslední minutě výhru Litvínova potvrdil druhou trefou v utkání Daniel Branda, vše musel ale potvrdit videorozhodčí.

Bek Ševc vstřelil hattrick Spartě

Kladno hostilo Spartu, kterou ve všech třech předchozích zápasech v sezóně porazilo. Sparta, v jejíž dresu už nastoupil i zkušený útočník Luboš Rob, rychle vedla po přesilovkových gólech Jaroslava Hlinky a Tomáše Netíka 2:0. Ve 27. minutě dokončil Jiří Vykoukal akci Netíka a s Kladnem to vypadalo bledě. Pak se ale dvakrát prosadil Radek Bělohlav a ve 33. minutě v přesilovce vyrovnal Martin Ševc. Stejný hráč o dvě minuty později v další přesilovce dokonce poslal Kladno do vedení.

Nadšení domácích příznivců zchladil Jiří Vykoukal, který ve 39. minutě využil dvojnásobnou přesilovku. Velký zápas hrál Ševc, který završil hattrick a znovu poslal Rabat do vedení, které zvýšil dalším zásahem v početní výhodě nejlepší ligový kanonýr Martin Procházka. Naději Spartě vrátil Langhammer, v poslední minutě trefil nejproduktivnější hráč soutěže Jaroslav Hlinka tyč Orctovy branky. Devět sekund před koncem do prázdné branky pečetil výhru Kladna Radek Gardoň.

Znojmo porazilo Zlín 2:1 po samostatných nájezdech. Hamé poslal ve 49. minutě do vedení v posledních kolech produktivní Róbert Tomík, o necelých šest minut později srovnal Vladimír Říha. V samostatných nájezdech rozhodující trefu zaznamenal Michal Tvrdík.

Plzeň ztrácí šance na play-off

Pardubice zvítězily nad Plzní 2:1, Západočeši tak znovu snížili své naděje na postup do play-off. Úvodní gól Pardubic vstřelil bývalý útočník Západočechů Dušan Andrašovský, zvyšoval Jan Čaloun. Plzeň, v jejíž brance nastoupila čerstvá posila Vladimír Hudáček, stihla jen snížit Davidem Ludvíkem.

Pražská Slavia podlehla Českým Budějovicím 2:3 po samostatných nájezdech, přestože ještě devět minut před koncem vedla o dvě branky. Nejprve ve 45. minutě otevřel skóre z těžkého úhlu Jiří Vašíček, o 34 sekund později zvýšil Radek Dlouhý. Jihočechy dostal zpět do hry zásah Josefa Muchy z 52. minuty a sedm minut před koncem vyrovnal Kamil Brabenec. Gólu předcházel zkrat střelce první branky Slavie Vašíčka, který namazal Hudcovi a forvard Českých Budějovic ještě vylepšil pozici pro Brabence. Ten pak také rozhodl v samostatných nájezdech.

Hokejová O2 extraliga - 44. kolo
Vsetín - Liberec 0:3on-line
Branky: 27. Podkonický, 29. Procházka, 52. Pletka.
Vítkovice - Třinec 3:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 39. Irgl, 50. Kuboš, rozh. nájezd Klimek - 29. Vůjtek, 37. Martynek.
Litvínov - Karlovy Vary 4:2on-line
Branky: 11. Reichel, 17. Sklenička, 19. a 60. Branda - 21. Dobroň, 27. Skladaný.
Znojmo - Zlín 2:1 po sam. nájezdechon-line
Branky: 55. Říha, rozh. nájezd Tvrdík - 49. Tomík.
Kladno - Sparta 7:5on-line
Branky: 33., 35. a 42. Ševc, 28. a 30. Bělohlav, 46. Martin Procházka, 60. Gardoň - 27. a 39. Vykoukal, 4. J. Hlinka, 10. Netík, 53. Langhammer.
Pardubice - Plzeň 2:1on-line
Branky: 37. Andrašovský, 44. Čaloun - 51. Ludvík.
Slavia - Č. Budějovice 2:3 po sam. nájezdechon-line
Branky: 45. Vašíček, 46. Dlouhý - 52. Mucha, 53. Brabenec, rozh. nájezd Brabenec.