Slavia deklasovala Třinec, Litvínov vyhrál v Plzni

Hokejisté Třince po domácí prohře s beznadějně posledním Vsetínem utrpěli v pátek další debakl na domácím hřišti. Fanoušky si Oceláři snažili udobřit nulovým vstupným, ale výkonem na ledě je opět nepotěšili. Svobodův náhradník Hronek v brance Slavie si připsal první nulu v sezóně. Naděje v boji o play-off zvýšil Litvínov, který vyhrál v Plzni.

Slavia odskočila svému pátečnímu soupeři z Třince na rozdíl šesti bodů. Oceláři zůstávají v boji o play-off stále o bod před Kladnem, které nedokázalo vydolovat body na ledě Zlína. Středočeši podlehli HC Hamé 1:3.

Druhé České Budějovice se notně natrápily s beznadějně posledním Vsetínem. Ještě ve 26. minutě favorit prohrával o dvě branky, s tím se ale nechtěl smířit domácí Hašek a spolu s dvojnásobným střelcem Hüblem otočili během sedmi minut vývoj zápasu. Budějovice přidaly ještě další tři branky a vyhrály 7:2.  Za Jihočechy nastoupil proti svému bývalému klubu veterán Stantien.

Plzni se vzdaluje play-off

V bezprostředním souboji o umístění na konci první desítky, které zajišťuje účast v předkole play-off, se ve 45. kolo střetly týmy Plzně a Litvínova. Domácí drželi s Chemopetrolem krok pouze do začátku druhé třetiny, během které jim soupeř odskočil o tři branky. Šance na postup do play-off se tak Plzni výrazně snížila. Severočeši zvítězili 5:2.

Krok k play-off naopak udělali hokejisté Vítkovic, kteří zvítězili na ledě pátých Karlových Varů 4:2. Největší zásluhu na tom měl hostující kapitán Burger, který zaznamenal hattrick.

Hnilička vychytal čisté konto

V přímém souboji o třetí místo extraligové tabulky porazily Pardubice úřadujícího mistra Spartu. Na ledě pražské T-Mobile Arény se zaskvěl především rychlobruslař Sýkora, jenž se hattrickem opět posunul do čela střeleckých statistik před kladenského Martina Procházku. Při prvním gólu pardubického kanonýra se musel notně červenat brankář domácích Dušan Salfický, který Sýkorovi zápis do střelecké listiny doslova daroval.

Na led lídra z Liberce přijelo o play-off bojující Znojmo. Zápas příliš branek nepřinesl, hvězdami byli oba gólmani. Rozhodnutí přišlo tři minuty před koncem, kdy vyloučení znojemského Svobody potrestal Čermák po přihrávce Pletky. Ten pak sám vítězství jistil střelou do prázdné branky hostů. Brankář domácích Milan Hnilička si připsal čtvrté čisté konto v sezóně.

Hokejová O2 extraliga - 45. kolo
Třinec - Slavia 0:7on-line
Branky: 21. a 24. Sup, 5. Rataj, 10. Kadlec, 19. Malát, 28. Doležal, 52. Hruška.
Zlín - Kladno 3:1on-line
Branky: 5. a 6. Mokrejš, 34. Leška - 28. Zeman.
Plzeň - Litvínov 2:5on-line
Branky: 19. a 38. Branda, 19. a 25. Jánský, 32. Lukeš.
Č. Budějovice - Vsetín 7:2on-line
Branky: 27. a 50. Hašek, 30. a 34. Hübl, 39. Šimánek, 45. Gřegořek, 56. Mertl - 8. Darzinš, 13. Fadrný.
Karlovy Vary - Vítkovice 2:4on-line
Branky: 18. Skuhravý, 42. Řezníček - 27., 41. a 53.Burger, 60. Tomášek.
Sparta - Pardubice 3:6on-line
Branky: 13. Rob, 46. Stehlík, 60. Vrbata - 7., 29. a 46.Sýkora, 12. Havíř, 21. Píša, 59. Pivko.
Liberec - Znojmo 2:0on-line
Branky: 58. Čermák, 60. Pletka.