Liberec díky skvělým přesilovkám porazil počtvrté Slavii

LIBEREC

Hokejisté Liberce porazili i počtvrté v letošní sezóně pražskou Slavii, tentokráte 7:2. Bílí Tygři rozhodli o zisku tří bodů ve 46. extraligovém kole zejména v přesilových hrách, ve kterých překonali hostujícího gólmana Lukáše Hronka pětkrát.

Lepší vstup do utkání si domácí ani nemohli přát. Brankáře Hronka, který v předešlém extraligovém kole udržel čisté konto, překonal již po osmnácti vteřinách Jiruš. Navíc vzápětí byl vyloučen Vašíček a slavistická dvojka musela likvidovat další šance. S pokusy Čermáka a Pletky si poradil, Dušek v dobré pozici puk "promáchl". Hniličku na druhé straně vyzkoušel až v 8. minutě Graňák, ale šlo spíše o propagační střelu.

Krátce na to byl vyloučen Hlavačka a Tygři zásluhou Víška vedli už 2:0. Pražané se sice snažili, ale proti v pohodě hrajícímu vedoucímu celku soutěže moc šancí neměli. Prosadit se nedokázali ani při přesilových hrách, které patří k jejich silným zbraním. Hra v početní výhodě naopak dnes šla Severočechům, což v 18. minutě dokumentoval Pabiška, jenž překonal Hronka potřetí.

Nástup do druhého dějství patřil Slavii, které se podařilo snížit na 1:3 a ukončit tak 146 minut dlouhou neprůstřelnost Hniličky, žádný obrat se ale nekonal. Na rozdíl jediné branky mohl sice vzápětí snížit Havel, ale místo toho rozjásal vyprodanou Tipsport Arenu domácí Zíb, jenž potrestal Graňákův faul. Liberec poté nezastavilo ani nucené střídaní brankářů, když za Hniličku musel na minutu zaskočit junior Nedvídek. Podkonický totiž ve 30. minutě "vyučil" Hronka a Hnilička se mohl s opravenou výstrojí vrátit zpět na led.

Bílí Tygři měli i nadále zápas plně ve své režii a i nadále se jim dařili přesilové hry, což ve 38. minutě dokumentoval Šachl. Skvělá bilance domácích proti slavistické čtveřici pokračovala i ve třetí třetině, kdy Drtinův prohřešek potrestal Pletka a Liberec tak využil pátou početní výhodu. V poklidném závěru snížil na konečných 7:2 nejlepší střelec Slavie Hruška. Oslavy v liberecké hala to však nepoznamenalo.

Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 7:2 (3:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Jiruš (L. Čermák), 12. Víšek (Klimenta), 18. Pabiška (Jiruš), 27. Zíb (S. Procházka), 30. Podkonický (L. Čermák), 38. Šachl (Zíb), 47. Pletka (Podkonický) - 21. Dlouhý (Rataj), 58. D. Hruška (Kadlec). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 5:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička (29.-30. Nedvídek) - Moravec, Jiruš, Čutta, Krstev, Kočí, Zíb, Rýgl - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Šachl, V. Novák - S. Procházka, Pabiška, Dušek. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Slavia Praha: Hronek - Hlavačka, Kolařík, Kadlec, Vašíček, Žižka, Graňák, Jass, od 41. navíc Drtina - D. Hruška, Beránek, Doležal - Bednář, Červenka, Sup - Vondrka, Rataj, Dlouhý - Kubeš, L. Havel, Malát. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.