Rubriky:

Tipsport extraliga

Ujčík: Extraliga bude zase vyrovnaná

26. července 2007 10:27

Během působení ve Finsku vybojoval v tamní nejvyšší soutěži dva mistrovské tituly, nyní by hokejový útočník Viktor Ujčík rád přidal i triumf v české extralize. Nová posila Vítkovic bude jednou z hvězd celé soutěže. O tom, jak se cítí v novém působišti, sledování extraligy ze zahraničí, nebo ambiciózních plánech vypráví Ujčík v rozhovoru pro deník Právo.

 

Archiv

Jak se cítí hvězda týmu po prvních dnech na ledě v novém působišti?

Jsem unavený, trochu bolavý, ale jinak v pohodě. Já to nevidím tak, že bych měl být nějakou hvězdou, nepřipadám si tak.

Médiím jste prozradil, že nemáte český titul a rád byste jej získal. Nevyčetli vám už spoluhráči, že přivoláváte na tým velký tlak?

Nějaká narážka v šatně padla, ovšem já se na to vždycky ptám: A ty nechceš vyhrát? Určitě mi nikdo neodpoví záporně. Netvrdím, že to bude tento rok nebo příští, ale bylo by to špatné, pokud bych nechtěl s Vítkovicemi něčeho dosáhnout.

K takovému sebevědomému prohlášení je jistě nutná znalost poměrů v extralize.

Byl jsem sice tři roky ve Finsku, přesto v době internetu a digitální televize není problém mít také přehled o domácí soutěži. My sice také většinou hráli v sobotu, kdy šel v televizi přenos ze zápasu, ovšem pár jsem jich viděl. Vím, do čeho jdu. Hlavní je, aby mi vyšel hned začátek. I když má člověk pětatřicet, tak se psychicky potřebuje zklidnit.

Sledoval jste, jak se v létě měnily kádry jednotlivých týmů?

Vítkovice detailně, ale koukal jsem i na ostatní. Extraligu vcelku znám, bude zase asi hodně vyrovnaná. U nás jsou hráči schopni střílet góly, proto bude hlavní, jak zvládneme obranu.

Vítkovice vsadily na zkušené hráče. Nemohou nastat problémy s tím, že někteří třeba mohou hůř snášet, když nebudou na ledě tolik vytížení?

Je na trenérovi, aby vše zvládl ukočírovat. Já jsem soudný, vím, že musejí hrát ti nejlepší.

Igor Bruzl, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..