Tipsport extraliga

Slavia potvrdila vedení, Vary vyhořely v Třinci

23. října 2007 16:00 - PRAHA

Hokejisté Slavie deklasovali v 15. kole O2 extraligy na svém ledě Ústí nad Labem 6:0 a upevnili si tak vedoucí pozici v tabulce. Na vítězství Pražanů se podíleli zejména útočník Jaroslav Bednář a brankář Adama Svoboda. Prvně jmenovaný vstřelil dva góly, Svoboda potřetí z posledních čtyřech zápasů udržel čisté konto. Třinec díky skvělé první polovině zápasu, ve které čtyřikrát skóroval, zvítězil nad Karlovými Vary 4:2 a vyhrál tak už počtvrté v řadě.

Slavia, nejproduktivnější mužstvo soutěže, přivítala v Sazka Areně nováčka z Ústí nad Labem. Nerozhodný stav drželi hosté do 13. minuty, kdy Zikmunda překonal Bednář. Asistenci u gólu si připsal Roman Červenka, který tak bodoval již v pátém zápase v řadě. Definitivní klid přinesla slávistům druhá třetina, kdy nejprve přidal svůj druhý gól Bednář a již na rozdíl tří branek zvýšil Hlavačka. V poslední části hry Slavia své vedení třemi góly ještě navýšila a Ústí tak z Prahy odjíždí s šestibrankovým debaklem. Adam Svoboda tak potřetí z posledních čtyřech zápasů udržel nulu.

Hokejisté Třince nastoupili proti Karlovým Varům posilněni třemi výhrami v řadě, obejít se ale museli bez útočníka Polanského, který si v pondělí poranil kotník a bude tak Ocelářům dlouhodobě chybět. Domácí ale svého soupeře hned od úvodních minut zatlačili a po dvaceti minutách vedli 2:0. Když na začátku druhé dvacetiminutovky přidal třetí gól Květoň, karlovarský gólman Mensator prchl na střídačku. Jeho nástupce Sáblík ale kapituloval už po šedesáti vteřinách, když nestačil na Štefankovu střelu z bezprostřední blízkosti. Karlovy Vary stačily utkání už jen korigovat a prohrály 4:1.

Liberec výhrou ve Vítkovicích podesáté v řadě bodoval

Liberec, který dokázal bodovat v posledních devíti zápasech, přijel do Vítkovic bez své gólmanské jedničky Milana Hniličky. V brance ho nahradil Fikrt. Úvodního gólu se diváci dočkali až na začátku třetí třetiny, kdy přihrávku libereckého Stanislava Procházky nešťastně tečovali hned dva domácí hráči a brankář Pinc již nestačil zareagovat. Vítkovice ale dokázaly zásluhou Burgera bleskově odpovědět. Vyrovnané skóre ale vydrželo jen dvacet osm vteřin. Přesnou střelou nad Pincovo rameno vrátil hostům vedení svým první gólem v extralize Vantuch. Domácí i přes závěrečný tlak na vyrovnání nedosáhli a podlehli Liberci 1:2.

Souboj „okenářů“ se odehrál ve Zlíně, kde domácí RI Okna přivítala Geus Okna Kladno. Středočeši v druhé třtině během jedné minuty otočili stav na 2:1 ve svůj prospěch, ještě v prostřední části hry ale svým druhým gólem v utkání  srovnal na 2:2 obránce Nosek. V třetí třetině přidaly oba týmy po jedné brance a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm se z bodu navíc radovali díky Vosátkově gólu domácí.

Gólovou přestřelku v první dvacetiminutovce nabídlo utkání mezi Plzní a českobudějovickým Mountfieldem. Domácí šli dvakrát do vedení, hosté však pokaždé dokázali brankově odpovědět. To se jim už ale nepodařilo po Fabušově gólu, který padl sedm vteřin před prvním odchodem do šaten. Ve druhé třetině se navíc Plzni podařilo zásluhou Dvořáka odskočit na dvě branky. Domácí si již výhru 4:2 pohlídali, Mountfield tak prohrál již počtvrté za sebou.

V Litvínově rozhodovaly až samostatné nájezdy

Litvínovu proti Spartě, která tímto zápasem načala sérii pěti zápasů na hřištích soupeřů, perfektně vyšel vstup do zápasu. Již ve třinácté minutě vedli domácí 3:0 a Dubu v brance nahradil poprvé ve sparťanském dresu chytající Štefl. Sparta se přesto do zápasu dokázala vrátit, když snížila na rozdíl jediné branky. Minutu před koncem druhé třetiny ale zvýšil na 4:2 Reichel.

Pražanům se však díky drtivému finiši přeci jen podařilo stav zápasu srovnat. Tři minuty před koncem snížil Petr Nedvěd a pouhou sekundu před vypršením normální hrací doby srovnal kanonýr Ton. Prodloužení rozhodující gól nepřineslo, a tak zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V nich jako jediný z šesti střelců uspěl domácí Jenáček a Litvínov tak vyhrál 5:4.

Pardubice v minulém kole poprvé doma vyhrály a výsledek chtěly potvrdit i proti trápícímu se Znojmu. Orli domácím střelcům vzdorovali jen do sedmnácté minuty, kdy se poprvé v zápase trefil Petr Sýkora. Rozhodující úder zasadili Východočeši svému soupeři během osmiminutovky v druhé třetině, kdy vstřelili čtyři góly. Počet branek ve znojemské síti se nakonec zastavil na čísle sedm, pardubický Ján Lašák udržel čisté konto. Hattrickem se blýskl kanonýr Sýkora.

Hokejová O2 extraliga – 15. kolo
VÍTKOVICE – LIBEREC 1:2ON-LINE
Branky: 44. Burger - 42. S. Procházka, 45. Vantuch.
ZLÍN – KLADNO 4:3pp.ON-LINE
Branky: 9. Nosek, 34. Nosek, 44. M. Čech, 62. Vosátko - 26. Kazatel, 27. Kuchler, 48. Diviš.
TŘINEC – KARLOVY VARY 4:1ON-LINE
Branky: 7. Tomík, 16. D. Květoň, 23. D. Květoň, 24. Štefanka - 34. Dobroň.
SLAVIA – ÚSTÍ NAD LABEM 6:0ON-LINE
Branky: 13. Bednář, 32. Bednář, 34. Hlavačka, 55. Drtina, 56. Vondrka, 60. Doležal.
LITVÍNOV – SPARTA 5:4 sn.ON-LINE
Branky: 4. Jánský, 6. Vobořil, 13. Benda, 39. Reichel, rozhodující sam. nájezd Jenáček - 14. Dragoun, 34. Vaic, 57. P. Nedvěd, 60. Ton.
PLZEŇ – Č. BUDĚJOVICE 4:2ON-LINE
Branky: 9. Divíšek, 16. Důras, 20. Fabuš, 35. Dvořák - 14. Šimánek, 18. Kotrla.
PARDUBICE – ZNOJMO 7:0ON-LINE
Branky: 17. P. Sýkora, 26. Somík, 26. Ondřej, 31. P. Sýkora, 34. Tvrdík, 47. P. Sýkora, 54. Rolinek.