Rubriky:

Tipsport extraliga

Řezníčka čeká 1000. zápas v nejvyšší soutěži v neděli

5. prosince 2008 18:20 - PRAHA

Hokejový obránce Josef Řezníček nastoupí k jubilejnímu 1000. zápasu v nejvyšší soutěži podle všeho v neděli proti Plzni. Podle doposud uváděných statistik se tak přitom mělo stát až v dalším zápase na ledě Kladna v úterý. Česká televize dokonce uvedla, že Řezníček už 1000. zápas odehrál ve čtvrtek na ledě Vítkovic.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Oficiální internetový server domácí soutěže hokej.cz ve spolupráci s Asociací profesionálních klubů ledního hokeje Řezníčkovy starty přepočítal a zjistil, že zkušený obránce vstupoval do letošní sezony s počtem 970 odehraných utkání, i když oficiálně se uvádělo o jeden zápas nižší číslo.

Nesrovnalosti vznikly zejména v souvislosti s informacemi v knize Karla Guta vydané ke sto letům českého hokeje, podle které měl Řezníček před sezonou odehráno již 971 zápasů. Podle dnešních informací vznikly chyby v sezoně 1983/84, kdy Řezníček skutečně odehrál šest zápasů, a v následujícím ročníku, kdy nastoupil k patnácti duelům.

"Pečlivě jsme záznamy prošli s kolegyní Dášou Petrovou, udělali jsme to opakovaně a nezávisle," uvedl ředitel extraligy Stanislav Šulc pro hokej.cz.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..