Rubriky:

Tipsport extraliga

Sponzoři se shánějí hodně těžko, žehrají v extraligové Plzni

20. dubna 2009 19:01 - PRAHA/PLZEŇ

Po skončení extraligové sezóny přišli o hlavního partnera firmu Lasselsberger a nyní hokejovový klub v Plzni řeší aktuální otázku financí pro nadcházející ročník. Finanční krize celé situaci vůbec nenahrává. "Jednání se sponzory jsou obtížná a sehnat peníze do klubu není jednoduché," přiznal obchodní ředitel západočeského klubu Bohuslav Ebermann.

Finanční situace firem není růžová a peníze na zajištění extraligy na ulici neleží. Své o tom ví vedení plzeňského klubu, když po sezóně skončil s podporou hokejistů ze západočeské metropole generální partner firma Lasselsberger. „Překvapilo mě, že jednání se sponzory jsou obtížná a sehnat peníze do klubu není jednoduché,“ přiznal na oficiálních stránkách plzeňského týmu obchodní ředitel klubu Bohuslav Ebermann, jenž je ve funkci první čtvrtrok.

Přestože se mužstvo dokázalo z předkola play-off dostat až do semifinále, kde vypadlo se Slavií, zajistit finance není nic lehkého. „Sezóna byla úspěšná, tým odvedl maximum a šel až za hranice svých možností,“ pochvaloval si bývalý legendární plzeňský hráč. „Není ostuda, že jsme vypadli s vítězem základní části,“ dodal.

Méně peněz než doposud

„Všichni sponzoři jsou ale opatrní a dávají si pozor, aby neslíbili, co nemohou splnit,“ vysvětlil těžkosti ohledně naplnění klubové pokladny, od které se odvíjí další možnosti a cíle. „Jednání probíhají složitě a je pravděpodobné, že většina subjektů bude plzeňský klub podporovat méně než doteď,“ prozradil ´plzeňský expres´.

Podle šedesátiletého funkcionáře, jenž získal s národním mužstvem v roce 1976 stříbro z olympijských her v rakouském Innsbrucku, finanční krize dolehla naplno. „Nikdo jsme si to nechtěli připustit,“ řekl Ebermann. „Krize už dolehla na všechny a opatrnost je veliká,“ přidal bývalý hráč Škody Plzeň.

„Vidím hokej z úplně jiné strany a vím, že zajistit hokej po finanční stránce není tak jednoduché,“ svěřil se. „Hráč a funkcionář se nedá srovnávat. Je to jako být na druhé straně barikády. Můžu říct, že jako hráč jsem to měl jednodušší,“ nechal se slyšet Ebermann.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..