Rubriky:

Tipsport extraliga

Snad nebudu Černý Petr, přeje si karlovarská posila Pletka

23. července 2009 07:36 - KARLOVY VARY

Největší ofenzivní posilou hokejistů Karlových Varů pro nadcházející extraligovou sezónu je bezesporu Václav Pletka. Zkušený forvard přišel na západ Čech z Liberce a v mistrovském kádru by měl zacelit mezeru po odchodech Petra Sailera a Milana Procházky. A třicetiletý útočník věří, že se mu bude v novém prostředí dařit.

 

Jan Sokol, ČTK

"Doufám, že nebudu Černý Petr a že se budeme pohybovat na předních příčkách a půjdeme v play-off co nejdále," přál si Pletka v rozhovoru pro ČTK a Sport. Menší narážky na skutečnost, že většina ostatních hráčů jsou mistři a on "nic" už zaslechl. "I to je motivace. Jedná se o mančaft, který dva roky patří ke špičce a chtěl bych se tady prosadit," řekl Pletka.

Bývalý hráč Třince, Českých Budějovic a Liberce odehrál v extralize více než 400 zápasů a nastřílel přes 150 branek. Pozici největší letní posily si ale nepřipouští. "Já to tak neberu. Přišel jsem hrát svoji hru a doufám, že pomohu mančaftu. A doufám, že uděláme nějaký úspěch," podotkl rodák z Mladé Boleslavi.

Nadcházející sezona je pro hráče Energie specifická díky stěhování do nové víceúčelové haly. Pro Pletku však komfort KV Arény tak ohromující není, Liberec totiž hrál v podobné hale. "Obě haly jsou podobné. Jen v Liberci je to o trochu větší. Zázemí je ale srovnatelné. Jsem rád, že jsem přišel do nové haly," uvedl Pletka.

Hráč se zkušenostmi ze zámořské NHL, který má na svém kontě i 35 startů za seniorskou reprezentaci, se pomalu v Karlových Varech zabydluje. Nedaleko arény si koupil byt a s pomocí Marka Melenovského poznává i město. "Ukázal mi, kde co je. My jsme ale stejně pořád trénovali, takže jsme byl spíše doma," pousmál se Pletka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..