Z Plzně odváží body Zlín

PLZEŇ

Zlín v utkání pátého kola hokejové Tipsport extraligy předčil domácí Plzeň rychlostí, důrazem před brankou a hlavně dělal mnohem méně chyb v obranné činnosti.

Vedení mu zajistila Veselého dorážka, Barta potom likvidoval dvě vyložené šance Balaštíka a Plzeň se dočkala vyrovnání při hře čtyř proti čtyřem. Za 21 sekund však šel Zlín znovu do vedení.

Další srovnání skore přinesla domácím využitá přesilovka, ale těsně před koncem třetiny Leška v početní výhodě kontroval. Jenáčkův gól hráče Hamé uklidnil, pečetí na jejich výhře byl jubilejní 250. gól Vlach. Plzeň korigovala skóre, první domácí prohru ale neodvrátila.

Rostislav Čada, trenér Plzně: "Moc jsme chtěli vyhrát, navzdory velkému tlaku jsme však lacino inkasovali. Zlín zvládl výborně takticky defenzivu."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Dobře jsme zápas rozehráli, drželi jsme soupeře ve středním pásmu a do šancí ho nepouštěli."

Plzeň vs. Zlín 3:5
Branky: 30. Cartelli, 32. Vostřák, 55. Krátoška - 5. a 31. Veselý, 39. Leška, 42. Jenáček, 48. Vlach, hlavní rozhodčí Haškovec, vyloučení 4:6, navíc Barta (P) a Veselý (Z) oba 10 min., využití 1:1, 5477 diváků, třetiny 0:1, 2:2, 1:2