Budějovice vyhrály v Třinci, hattrick Straky pomohl k vítězství Plzni

Hokejisté Českých Budějovic překazili Třinci jejich plán zaútočit na první místo extraligové tabulky, když na ledě Ocelářů vyhráli 2:0. V dalších zápasech 28. kola se dva hráči zaskvěli třemi góly. Hattrick Martina Straky pomohl Plzni k vítězství 5:4 nad Kladnem a díky třem brankám Viktora Hübla otočil Litvínov ve svůj prospěch zápas s Kometou Brno a nakonec vyhrál 6:5.

Radost hokejistů Českých Budějovic

V Třinci se hrálo dlouho bez branek a na začátku druhé třetiny navíc na stadionu vypadla elektřina. Technickou závadu sice domácí opravili, ale na branku čekali fanoušci Ocelářů marně. Naopak v 50. minutě otevřel skóre hostující Šimánek a na konečných 2:0 pro České Budějovice upravil v závěrečné power play Sailer.

Hokejisté Kladna na ledě Plzně čtyřikrát vedli, přesto nakonec utkání prohráli 4:5. Velkou zásluhu na tom měl především Martin Straka, hvězda "indiánů" vstřelila tři branky a na čtvrtou přihrála. Nejdůležitější okamžiky předvedl nestárnoucí matador ve třetí třetině, když nejprve vyrovnal na 4:4 a poté přihrál na vítěznou branku Vlasákovi.

Třikrát skóroval i Hübl

Hattrick si v dresu Litvínova připsal i Viktor Hübl a to bylo pro "chemiky" velké štěstí, protože s posledním Brnem prohrávali po první třetině 0:2. Kometa si držela vedení ještě na konci druhé třetiny, ale pak právě Hübl svým druhým gólem vyrovnal a na začátku třetí části dostal domácí poprvé do vedení Kubinčák. Hosté sice ještě do konce zápasu dokázali dvakrát vyrovnat, ale branka Pilaře minutu před koncem jejich šance na body definitivně zhatila.

Zlín se zase mohl opřít o střeleckou potenci Jaroslava Balaštíka a Bedřicha Köhlera, oba hráči vstřelili při vítězství nad Mladou Boleslaví po dvou gólech. Balaštík se rázem dostal mezi desítku nejlepších střelců extraligy.

Repríza posledních dvou finálových duelů play-off mezi Karlovými Vary a pražskou Slavií dopadla lépe pro úřadujícího mistra. Už v šesté minutě dostal domácí do vedení úspěšnou ranou v přesilovce Čutta. Tomica sice v polovině utkání vyrovnal, ale víc branek už Slavia brankáři Sáblíkovi vstřelit nedokázala. Deset minut před koncem hosté naopak znovu pykali za vyloučení, které potrestal Rastislav Dej.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA, 28. kolo:
Třinec - Č. Budějovice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)on-line
Branky: 50. Šimánek, 60. Sailer.
Litvínov - Brno 6:5 (0:2, 3:1, 3:2)on-line
Branky: 28., 38., a 50. V. Hübl, 29. Lukeš, 42. Kubinčák, 59. Pilař - 10. a 47. Dlouhý, 19. Vondráček, 37. Huml, 53. Lhotský.
Plzeň - Kladno 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)on-line
Branky: 13., 35., a 47. Straka, 31. Adamský, 53. Vlasák - 9. Bělohlav, 26. Horna, 31. Kuchler, 36. Frolík.
Karlovy Vary - Slavia 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)on-line
Branky: 6. Čutta, 50. Dej - 29. Tomica.
Zlín - Ml. Boleslav 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)on-line
Branky: 13. a 38. Balaštík, 26. a 47. Köhler - 17. Žabka, 60. Nouza.
26. 11: Liberec - Vítkovice 2:3 SNon-line
1.12.: Sparta - Pardubiceon-line