Balaštíkův hattrick Zlín nespasil

ZLÍN

Nedobytnost zlínské pevnosti vzala tvrdě za své už v šestém kole extraligy. Začátek zápasu proběhl sice ve znamení oslav Vlachova vstupu do klubu Ligových kanonýrů a souboje domácích s vítkovickým gólmanem Trvajem, hosté však postupně vyrovnali hru, začali útočit a těžili hlavně z momentu překvapení při střelbě.

O první dva góly Zlína se po vzorně rozehraných přesilovkách postaral neudržitelný Balaštík, za Vítkovické srovnal nejprve dorážkou Irgl a do dvoubrankového náskoku je přivedli díky pohotovosti v koncovce Tomášek s Burgrem.

V závěru střetnutí se Zlínští vrhli do útoku, dostali soupeře pod tlak, měli na dosah vyrovnání, ale v době, kdy jejich nápor vrcholil a hosty držel nad vodou vynikající Trvaj, usměrnil kotouč před Altrichtrem Tomášek.

Barinka vykřesal Zlínu novou naději a Balaštík dovršením hattricku z další přesilovky přivedl domácí k bodu. Ve 4. min. prodloužení však po návratu z trestné lavice ujel vítkovický Chmelíř a rozhodl.

Zlín vs. Vítkovice 4:5 pp
Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1 - 0:1. Branky a nahrávky: 8. Balaštík (Leška, Hamrlík), 40. Balaštík (Leška, Hamrlík), 51. Barinka (M. Čech, Mokrejš), 55. Balaštík (Hamrlík) - 10. Irgl (Černošek), 28. Tomášek (Irgl, Hubáček), 36. Burger (Kaděra), 49. M. Tomášek (Černošek), 64. Chmelíř. Rozhodčí: Homola - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 3601.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Macholda, Zubíček, Tesařík, D. Nosek - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Vlach, Mokrejš - Okál, Jenáček, Weissmann - od 34. minuty navíc Zábranský, M. Čech I, M. Čech II. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Vítkovice: Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř - Kaděra, Burger, Krayzel - I. Padělek, Vala (35. A. Padělek), Olesz - Irgl, Hubáček, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Pardubice vs. Sparta3:1
Kliknutím na odkaz se dostanete na podrobný referát z utkání.