Tipsport extraliga

Vítkovice - Třinec 2:1

Vítkovice zdolaly Třinec v prodloužení, rozhodl Sičák

22. ledna 2010 20:36 - OSTRAVA

Bitva o čtvrté místo v extraligové tabulce skončila výhrou vítkovických hokejistů, kteří díky gólu beka Vladimíra Sičáka v přesilovce porazili Třinec 2:1 v prodloužení. Třinec neudržel těsné vedení, i bod mu však postačil k tomu, aby regionálního soka udržel za sebou na pátém místě. Vítkovice už tři týdny čekají na vítězství za tři body.

Petr Sznapka, ČTK

Spád, vzruch ani atmosféra slezskému derby nechyběly. Jen góly. Oba týmy se v zahřívací dvacetiminutovce vystřídaly v tlaku s tím, že výraznější možnosti měli Oceláři. Štěpánek však v páté minutě vystihl blafák uzdraveného kanonýra Růžičky. Domácí zareagovali akcí Krenželoka, po níž se do sebe před Dubou pustili Štefanka s Platilem, ale krátká roztržka se obešla bez tvrdé rány pěstí.

Bezgólový stav vydržel 25 minut. Treille pak zbytečně přidržel puk na vlastní obranné čáře, hosté ho vypíchli a Tomas švihem z pravého kruhu prostřelil Štěpánka. Viníka i jeho spoluhráče kouč Hadamczik ihned stáhl ze hry a zredukovaná sestava si celoplošnou agresivitou vynutila tlak.

Příkladem šla formace centra Burgera, který měl prakticky v každém střídání nebezpečnou situaci. Když Burger několikrát selhal jako střelec a v 37. minutě nezavěsil ani z bezprostřední blízkosti, poslal v další šanci puk najetému Svačinovi, který s cinknutím o tyčku protrhl střelecké trápení bílomodrých.

Vyrovnávací gól přinesl úlevu do vítkovického tábora, ale i zvýšenou ostražitost. Třetí část byla z obou stran hlavně o zajištěném středním pásmu a osobních soubojích. Třinec měl sice výhodu tří přesilovek, v nich byl však celé utkání takřka neškodný. Prodloužení, už šesté z posledních osmi vzájemných klání, neodvrátil ani agilní Burger, jehož ránu v 59. minutě Duba zneškodnil.

V nastavení hosté doplatili na dvě vyloučení. Nejdříve Jurečka trefil jen tyčku, ale pak dělovkou od modré čáry zavěsil Sičák.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Svačina (Burger, Stehlík), 64. Sičák (Ujčík, R. Hruška) - 25. Tomas (Ostřížek). Rozhodčí: Jeřábek, Hodek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:5, navíc Kohn (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5748.
Vítkovice: Štěpánek - Kuboš, Stehlík, Jurečka, Voráček, Sičák, Trnka - Kvapil, Štefanka, Krenželok - Klimek, Burger, Svačina - Szturc, Vrána, Treille - Ujčík, R. Hruška, Strapáč. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Třinec: Duba - Zíb, Hrabal, Cartelli, Malec, Seman, Platil, Výtisk, Lojek - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Pospíšil - Polák, Bonk, Martynek - Kanko, Ostřížek, Tomas. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Časová osa: Tipsport extraliga