Je rozhodnuto, do baráže spadla Mladá Boleslav, Vary v Kladně potvrdily formu

Hokejisté Mladé Boleslavi nezvládli zápas o přežití s brněnskou Kometou. Na domácím ledě prohráli v úterním 10. kole skupiny o udržení v extralize 2:4, což společně s výhrou Karlových Varů 2:0 v Kladně znamená jejich pád do baráže. V té se poslední tým tabulky utká s vítězem první ligy. Soupeře zatím klub z města automobilů nezná, stav série mezi Chomutovem a Ústím nad Labem je nerozhodný 2:2.

Ilustrační foto

Mladoboleslavští si pozici hodně pokazili už nedělní prohrou s Karlovými Vary. Vedle toho, že hráli doma, tak ještě před závěrečnou třetinou vedli. Vědomí blížící se baráže ze sebe nedokázali setřást ani v utkání s lídrem play-out Brnem, v němž Středočeši od začátku tahali za kratší konec. Prohrávali už o tři góly, stihli sice snížit na rozdíl jediné branky, ale to už bylo vše. Kometa v závěru zápasu vítězství 4:2 pečetila.

Karlovy Vary oprášili formu na poslední chvíli, ale vyplatilo se. Úřadující mistr se díky probuzení v posledních zápasech vyhnul baráži. Dobrou formu potvrdili Západočeši i v Kladně, kde zvítězili 2:0. Slepené branky v rozmezí necelé minuty vstřelili Skuhravý a Hluchý.

Play-out hokejové extraligy - 10. kolo
Mladá Boleslav - Kometa Brno 2:4on-line
Branky: 30. Bahenský, 42. Jindra - 5. Divíšek, 15. Brabenec, 29. Richter, 58. Procházka.
Kladno - Karlovy Vary 0:2on-line
Branky: 25. Skuhravý, 26. Hluchý.