Vsetín dokonale zaskočil Spartu

VSETÍN

Nevídanou kanonádou přivítali hokejisté Vsetína na svém ledě Spartu v dohrávce 16. kola extraligy. Pražané v průběhu první třetiny inkasovali hned čtyřikrát a náskok Valachů již nedohnali.

Sparta se tak připravila o možnost snížit náskok lídra tabulky z Pardubic. Vsetín vstoupil do utkání svižně a první úspěch slavil už ve čtyřiačtyřicáté sekundě, kdy na mladého gólmana Schwarze vyzrál Ambruz. Další úspěch domácích se dostavil po spolupráci Hudce s Polákem, když prvně jmenovaný rozvlnil síťku sparťanské branky podruhé.

Vsetínští hráli velmi dobře ve středním pásmu, ze kterého Pražany pouštěli jen zřídka. V jedenácté minutě mohl vedení zvýšit Jaškin, jeho branka však nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Třetí branku Vsetína tak vstřelil až Vak, když se z elegantní otočky trefil mezi Schwarzovy betony.

Bříza čisté konto dlouho neudržel

Po jeho zásahu se do branky hostů postavil Bříza, ale čisté konto dlouho neudržel. Necelé dvě minuty před koncem první části vsetínský náskok pojistil Štraub.

Ve druhé třetině Sparta přitvrdila a herně se Vsetínu vyrovnala. Domácím už šlo hlavně o udržení výsledku. Břízu prověřil nejprve Stantien a poté Hudec a Luža. Ani jedna z ran však cestu za záda pražského gólmana cestu nenalezla. Naopak na druhé straně se trefil hostující Richter, proti jehož střele byl vsetínský Biegl bezradný.

Závěrečná část se změnila v tuhý boj. Hra se přesunula spíše k mantinelům, kde se o puk sváděly tvrdé duely. V přesilovce se netrefili Richter ani Šimíček, na druhé straně Břízu nijak nepřekvapila Štraubova propagační rána od modré. Gól se podařilo vstřelit až Kratěnovi, který pět minut před koncem prostřelil vsetínského brankáře. Hosté zkoušeli v závěru utkání štěstí při power play, ale ani čtvrtý útočník je nespasil. Vsetínští si tak připsali cenné tři body.

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Podařila se nám úvodní třetina, kdy jsme vstřelili všechny čtyři branky. V druhé třetině Sparta hru vyrovnala. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě."

Kamil Konečný, asistent trenéra Sparty: "Nebudu si vymýšlet žádnou výmluvu. První třetinu jsme totálně nezvládli a čtyřgólové manko jsme už nebyli schopni smazat. Máme ale tým v dezolátním stavu, spousta hráčů nám chyběla."

Vsetín vs. Sparta 4:2
Třetiny: 4:0, 0:1, 0:1. Branky a nahrávky: 1. Ambruz (Dubec), 9. Hudec (J. Polák), 15. Vak (Vampola), 19. Štraub (Vampola, Stantien) - 31. Richter, 46. Kratěna (Šimíček, Richter). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šatava. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 2600.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Luža, Kuboš, Němec - Hudec, Stantien, Selingr - Ambruz, Štraub, Dubec - Vampola, Vak, J. Hašek. Trenéři: Tabara, Režnar.
Sparta: Schwarz (15. Bříza) - Výtisk, Řezníček, Malinský, Jan Hanzlík, Richter, Srdínko - Kratěna, Broš, Tomajko - Ton, Marek, Špilár - D. Vrbata, Šimíček, J. Šindel (12. Vondráček). Trenéři: Hadamczik, Konečný.