Živě

Šťastný oslnil explozí! Čtyři góly? Naposledy snad v šesté třídě, šátral v paměti

24. listopadu 2020 21:43 - Mladá Boleslav

Na co sáhl, to mu spadlo do sítě. Útočník David Šťastný prožil extraligový souboj, který mu z paměti jen tak nezmizí. Čtyřgólovou explozí pomohl hokejistům Mladé Boleslavi k demolici Karlových Varů, jež si z města automobilů v úterý odvezly nálož 4:11.

 

Radek Petrášek, ČTK

Pamatujete, kdy jste vstřelil naposledy čtyři góly?

Úplně přesně ne, ale myslím, že snad v šesté třídě, kdy jsem hrál za Přerov. Pak už ne. (úsměv) V mužské kategorii jsem nikdy ani nezažil, aby mi zápas takhle skvěle vyšel a padalo to tam.

Drželo se při vás i štěstí, třeba u třetího gólu, kdy vám tečí pomohl k radosti hostující Hladonik...

Nahrával jsem na Maria (Lunter), bylo to trochu prudší a gólman asi nečekal, že to tam projde, nestihl kleknout a puk mu šel mezi nohy. I štěstí k tomu patří.

Boleslavský uragán sfoukl Energii, Šťastný dal čtyři góly

Vzal jste si na památku puk, kde skončí?

Ještě nevím, to si rozmyslím. Ale asi si ho vystavím doma, mám tam i první gól z reprezentace, takže ho dám vedle na poličku.

Čtyři góly se nedávají v extralize každý den, jak je oslavíte?

Slavit moc nebudu. Pojedu domů za přítelkyní, dáme si teplej čaj, dostanu asi dobrou večeři a pak koukneme na nějakej film. Asi vánoční, trochu už naladíme sváteční atmosféru... (úsměv)

Říkáte, že si pustíte film. Máte v hlavě nějaký tip?

Uvidíme, co najdu. Je těžký najít dobrej film. Koukáme i na pohádky, americké vánoční komedie. Jak kdy... Uvidíme.

Snad sázku vyhraju, přeje si Šťastný. Podobný start do sezony nepamatuje


Hlásil vám pokladník, kolik za tuhle kanonádu složíte do týmové kasy?

Je to hodně drahý, myslel jsem, že to bude levnější (úsměv). Platím jen za hattrick, kdybych měl dát za čtyři góly, to bych se vůbec nedoplatil. (smích)

Máte formu, s dvanácti góly vévodíte tabulce střelců celé extraligy. Jak vám to zní?

Jsem určitě spokojenej, že mi to tam padá. Snažím se hodně střílet, v lajně nám to funguje. Mario se Zohym (Zohorna) hrají výborně a já se snažím něco proměnit z toho, co mi vypracují.

Plzeň vyhrála na Spartě a vede tabulku. Boleslav nastřílela jedenáct gólů! Kometa doma zhasla

Zápas se povedl celému týmu, který odčinil nedělní porážku s Vítkovicemi (2:4). První třetina vám vyšla tentokrát náramně, soupeři jste nasázeli pět branek...

Po nedělní prohře jsme si řekli v kabině, že to tahle nejde. A dneska to vyšlo. Povedl se nám začátek, první třetina rozhodla. Doufám, že na výkon navážeme i v příštích zápasech.

V posledních třech utkáních jste nastříleli dohromady dvacet gólů, což vás jistě hodně hřeje.

Nevím, kde se to vzalo, ale od začátku sezony hodně střílíme na bránu a snažíme se do ní tlačit. Dneska to tam napadalo, ale musíme pořád makat a nesmíme usnout na vavřínech, aby to v pátek bylo stejný.

jsv, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..