Hokejová extraliga začne až v neděli. Ustoupila pohřbu Jana Marka

12. září 2011 11:04 - PRAHA

Fanoušci českého hokeje si na začátek extraligy počkají o dva dny déle. Start nového ročníku byl odložen z pátku na neděli 18. září. Všech sedm zápasů původně plánovaného úvodního kola se bude hrát v jiném termínu s ohledem na páteční pohřeb tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který zahynul spolu s dalšími českými reprezentanty Josefem Vašíčkem a Karlem Rachůnkem při středečním pádu letadla u Jaroslavle. Potvrdil to ředitel extraligy Stanislav Šulc.

 

Jan Handrejch, Právo

"Rozhodli jsme, že se v pátek hrát nebude a zápasy prvního kola se uskuteční v náhradním termínu," řekl Šulc s tím, že zástupci klubů chtějí dát možnost všem se s hokejisty rozloučit.

Pohřby trojice mistrů světa by se měly uskutečnit v tomto týdnu. Ve středu je naplánováno poslední rozloučení s Rachůnkem ve Zlíně, ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu s Vašíčkem a v pátek s Markem v Jindřichově Hradci.

Zástupci Asociace profesionálních klubů začali přesun úvodního kola řešit ve chvíli, kdy se termín Markova pohřbu dozvěděli. "Kontaktovali nás i zástupci hráčů, o odložení nás požádali i zástupci rodiny," doplnil Šulc.

Rozloučit se na Staroměstské náměstí přišli i Jaromír Jágr, Jiří Šlégr, Petr Bříza a Martin StrakaRozloučit se na Staroměstské náměstí přišli i Jaromír Jágr, Jiří Šlégr, Petr Bříza a Martin Strakafoto: Právo/Jan Handrejch


Zápasy Liberec - Třinec, Vítkovice - Pardubice, Litvínov - Karlovy Vary, České Budějovice - Mladá Boleslav, Zlín - Slavia Praha, Brno - Kladno a Sparta Praha - Plzeň budou hledat nové zařazení do rozpisu. Zřejmě se uskuteční v různých termínech. "Při pohledu na termíny není žádné úterý nebo středa volné, jsou tam různé předehrávky a dohrávky. Zařazení zápasů se tak bude rodit po vzájemné dohodě klubů," řekl Šulc.

Zápasy začnou minutou ticha

Zápasy při nedělním startu soutěže budou začínat minutou ticha k uctění památky obětí neštěstí. "O tom jsme rozhodli už při středeční valné hromadě APK, kde jsme se tuto tragickou zprávu dozvěděli. Všechny zápasy úvodního kola, tedy nyní nedělního, začnou minutou ticha," dodal Šulc.

Po tragédii několik klubů v Česku odložilo svá přípravná utkání. V neděli byly přesunuty na jiný termín i dva zápasy prvního kola druhé hokejové ligy. Markův mateřský klub Jindřichův Hradec přesunul na jiný termín svůj nedělní duel v Kolíně a ve stejný den se nehrál ani zápas Klášterce nad Ohří s Kobrou Praha. Kluby chtěly umožnit, aby se jejich zástupci i fanoušci mohli zúčastnit pietního rozloučení s hráči v Praze na Staroměstském náměstí.

Lidé na Staroměstském náměstí smutní na pietním aktu za zesnulé hokejisty při letecké katastrofě u Jaroslavle.Lidé na Staroměstském náměstí smutní na pietním aktu za zesnulé hokejisty při letecké katastrofě u Jaroslavle.foto: Právo/Jan Handrejch

"Zrodilo se to v pátek odpoledne. Jestli se budou odkládat další zápasy, zatím není jasno," řekl organizační pracovník Českého svazu ledního hokeje pro druhou ligu Vladimír Schiefner.

Na středu je naplánováno také úvodní kolo první ligy a zatím není jasné, jestli dojde také k přesunu. "Budeme o tom dneska jednat," řekl manažer domácích soutěží svazu Pavel Setikovský, pod něhož spadá druhá nejvyšší soutěž.

Při tragédii u Jaroslavle na místě zahynul prakticky celý tým Lokomotivu. Počet obětí i s posádkou stoupl po dnešním úmrtí útočníka Alexandra Galimova v nemocnici v Moskvě na 44.

ČTK, Sport.cz

ČT sport 3:0 Liberec - Třinec 3:0 dohráno
20210422T18:30:00+0200
Liberec vs. Třinec
Liberec vs. Třinec
Liberec
Třinec
ČT sport Liberec - Třinec zítra 17:00
20210423T17:00:00+0200
Liberec vs. Třinec
Liberec vs. Třinec
Liberec
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..