Beránek podržel Slavii

SOKOLOV

Zasloužené vítězství si odvážejí hokejisté mistrovské Slavie z duelu s Karlovými Vary, hraném výjimečně na ledě Sokolova. Hostující celek podržel brankář Málek a střelec dvou důležitých branek Beránek.

V páté minutě tvrdě pálil od modré slávista Novák, ale k brance nevedla ani následná dorážka Tomici. Energie si první příležitost připravila až v osmé minutě, ale Skuhravý minul branku.

Franěk na druhé straně čaroval, když skokem vytáhl dorážku Červenky. Skóre utkání otevřel aktivní Beránek po zpětné přihrávce Supa z rohu kluziště.

Otěže utkání převzaly ve druhé třetině Vary. Slavie si hlídala obranné pásmo a když se už před její branku dostali Lipianský nebo Alinč, podržel ji skvělý Málek. Když snaha Energie vrcholila, prostřelil ve 32. min. Beránek švihem domácího Fraňka podruhé.

Vstup do třetí třetiny se vydařil domácím. Bacul tečoval před Málkem střelu Tvrdíka a bylo to jen o gól. Jenže v 55. min. využil přesilovku při vyloučení Vantroby za sekání Jan Novák střelou od modré a hosté si výhru pohlídali.

Radim Rulík, asistent trenéra K. Varů: "V první třetině nás podržel brankář Franěk. Zlomovým momentem byl brejk, po kterém jsme prohrávali o dvě branky."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Aktivní jsme byli hlavně v první třetině, ve druhé nás podržel Marek. Z protiútoku se podařilo vstřelit druhý gól, vítězství bylo vydřené."

Karlovy Vary vs. Slavia 1:3
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1. Branky a nahrávky: 45. Bacul (Tvrdík, Koštál) - 16. Beránek (Sup), 39. Beránek (Sup, Graňák), 55. J. Novák (P. Martinec, Tomica). Rozhodčí: Kolísek - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 3900.
K. Vary: Franěk - Vantroba, Galvas, Ptáček, Krajíček, Bauer, D. Hájek, Rodin - Kraus, Skuhravý, Bednařík - Petr Kumstát, Alinč, Tvrdík - Netík, Lipianský, Němčický - L. Svoboda, Bacul, Košťál. Trenéři: M. Hořava, Rulík.
Slavia: Málek - Jan Novák, Kolařík, Kadlec, O. Staněk, D. Pojkar, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Tomica - Červenka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Kvapil, Vondrka, Klepiš. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.