Rubriky:

Tipsport extraliga

V kabině je lepší atmosféra, ale nejásáme, říká litvínovský útočník Kubinčák

8. prosince 2011 20:41

Hokejisté Litvínova momentálně drží desáté místo v tabulce extraligy. A to by jim po skončení základní části zajistilo účast v předkole play-off. „Ve vyřazovací části nechceme chybět, ale musíme pro to hodně udělat,“ uvědomuje si náročnost soutěže útočník Vojtěch Kubinčák v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Libor Zavoral, ČTK

Po změně trenéra jste ve třech zápasech extraligy nasbírali sedm bodů. Co tomu říkáte?

Jsme rádi za vítězství v Karlových Varech a ve Vítkovicích. A po třech bodech jsme sahali mezitím i proti Českým Budějovicím, kdy jsme inkasovali vyrovnávací gól v poslední minutě třetí třetiny. Ale i ten dosažený zisk je v naší situaci dobrým počinem.

Jaká je atmosféra v kabině?

Je rozhodně lepší, než byla před čtrnácti dny nebo před měsícem.

Vaše útočná řada s Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem táhne tým po střelecké stránce...

Docela si na ledě vyhovíme. Hrajeme spolu už delší dobu a hlavní je, že dáváme nějaké góly. Oba moji spoluhráči z lajny patří v extralize mezi nejlepší střelce. Ale nijak nejásáme. Vždycky to může být lepší. Naši úlohu v mužstvu bych nepřeceňoval, protože byly zápasy, kdy se střelecky prosadili i kluci z druhého nebo třetího útoku.

Nyní Litvínov čekají doma duely v pátek s Kometou Brno a v neděli s pražskou Slavií. Jakou důležitost jim přikládáte?

Budou to klíčové zápasy této fáze sezóny. Kdybychom získali plný počet šesti bodů, mohli bychom se od obou soupeřů, kteří jsou v tabulce pod námi, odtrhnout na solidní rozdíl.

Kometa Brno se nově posílila o obránce Jiřího Vašíčka a útočníka Tomáše Svobodu z pražské Slavie. A oba si odbudou v Litvínově svoji premiéru v novém dresu. Máte z nich respekt?

Jejich příchod je pro nás překvapující. Se Slavií dosahovali v minulých sezónách vynikajících výsledků a jistě budou mít obrovskou motivaci i v dresu Brna. Jsou to kvalitní extraligoví hráči, ale chceme se především soustředit na vlastní výkon.

eš, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..