Tipsport extraliga

Vítkovice otočily duel s Libercem, Sparta porazila Pardubice

27. ledna 2012 17:11 - PRAHA

Pět zápasů 43. kola hokejové Tipsport extraligy bylo na programu tento pátek. V Praze hostila první Sparta čtvrté Pardubice a po vítězství 4:0 posílila své postavení v čele tabulky. V přímém souboji o první desítku porazila brněnská Kometa Litvínov 4:1. Poslední Karlovy Vary prohrály doma s Kladnem 1:2 po samostatných nájezdech. Kolo bude dohráno utkáním Mladé Boleslavi s Plzní 21. února.

Radek Petrášek, ČTK

Liberec ve třech vzájemných zápasech s Vítkovicemi ani jednou nebodoval, ale po polovině zápasu byl na dobré cestě to změnit. Vedl o dvě branky. Jenže dvojice Burger, Šedivý otočila vývoj zápasu směrem k Vítkovicím. Nejprve už během minuty vyrovnali a ve třetí části přidali další dvě branky. Liberec ještě dokázal snížit, ale nakonec prohrál 3:5.

České Budějovice bojují o třetí místo po základní části a jejich zápas proti Slavii měl nakonec stejný konec jako všechny předchozí. Pražané počtvrté v řadě prohráli, přestože ještě na začátku třetí třetiny vedli o dvě branky. Ptáček ale snížil, devět minut před koncem srovnal Kašpařík a v nájezdech nakonec rozhodl Němeček.

Po samostatných nájezdech skončil i zápas mezi posledními Karlovy Vary a Kladnem, ze kterého vyšli úspěšněji hosté po výhře 2:1. Rytíři se vítězstvím posunuli na osmou příčku před mistrovský Třinec, Vary ztrácejí na desátou pozici zaručující předkolo play off už dvanáct bodů.

Michal Broš (vlevo) střílí gól PardubicímMichal Broš (vlevo) střílí gól Pardubicímfoto: ČTK/Vít Šimánek

Desátý s jedenáctým a rozdíl mezi nimi tři body, taková byla realita v tabulce mezi Brnem a Litvínovem. Severočeši mohli v případě výhry získat klíčový post, jenže brankáři Trvajovi dokázali vstřelit jediný gól. Kometa vyhrála v euforii 4:1, Petrovický, Erat a Malec si připsali po dvou bodech. Domácí navíc z posledních šesti zápasů  vyhráli už počtvrté.

Na led Sparty dorazily Pardubice a proti sobě se postavila mužstva, která v této sezóně nastřílela dohromady 273 gólů. Tentokrát ale hosté vyšli střelecky naprázdno a Sparta vyhrála 4:0. Petr Ton jeden gól vstřelil sám, na další dva přihrál spoluhráčům.

Hokejová Tipsport extraliga, 43. kolo:
Vítkovice - Liberec 5:3on-line
Branky: 35. a 45. Burger, 35. a 46. Šedivý, 60. Klimek - 14. Výtisk, 32. Bartovič, 49. Nedvěd.
Č. Budějovice - Slavia 3:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 44. Ptáček, 51. Kašpařík, rozh. nájezd 65. Němeček - 12. Vondrka, 43. Jelínek.
Karlovy Vary - Kladno 1:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 36. Kumstát - 4. Bicek, rozh. nájezd Dragoun.
Brno - Litvínov 4:1on-line
Branky: 18. Vašíček, 24. Petrovický, 27. Erat, 60. Holec - 44. Kubát.
Sparta - Pardubice 4:0on-line
Branky: 17. Broš, 23. Sersen, 38. Ton, 52. Bližňák.
Předehráno: Zlín - Třinec 5:1
Dohrávka: 21. února Mladá Boleslav - Plzeň