Třinec porazil Znojmo vysoko 5:1

TŘINEC

Zápas Třince se Znojmem byl duelem pátého a šestého týmu extraligové tabulky. Domácí si svůj jednobodový náskok vzít nenechali a po výhře 5:1 naopak svému soupeři v tabulce odskočili. Diváci viděli v Třinci od úvodní do závěrečné minuty rychlý kombinační hokej s řadou hezkých akcí.

Začátek vyšel skvěle domácím, ve 4. minutě druhá formace rozebrala hostující pětici a po přihrávce Pavelka a střele Melenovského šel Třinec do vedení. Radost domácím ovšem vydržela pouze dvě minuty. Po střele Snopka, kterou brankář Lakosil vyrazil před sebe, protlačil puk mezi jeho betony Pardavý a bylo vyrovnáno.

Útočný hokej obě mužstva pak předváděla až do závěru první dvacetiminutovky, skórovat se už ale ani jednomu týmu nepodařilo. Třinečtí totiž na brankáře Dubu nevyzráli ani při osmdesátisekundové výhodě dvou hráčů v poli.

Druhé dějství začali domácí sice v oslabení o vyloučeného Polanského, přesilovku ale hosté v gól neproměnili. Tříbodovému zisku se naopak přiblížili třinečtí hokejisté, když mezi 25. a 27. minutou dvakrát využili nedůrazného pokrytí puku brankářem Dubou. Po trefách Martynka a znovu Melenovského odskočili domácí na rozdíl dvou branek a Duba přenechal své místo Slávikovi.

Nový muž v brance hostů zastavil příval gólů a skóre se až do závěrečné minuty druhé třetiny už neměnilo. Velmi blízko k tomu ale měla obě mužstva. Ve 30. minutě nejdříve netrefil z bezprostřední blízkosti přesně puk hostující Uram, o dvě minuty později pak Slávik v brance Znojma u pravé tyčky vytěsnil mimo blafák Krále.

Na jedničku pak zvládli hokejisté Třince závěrečné třetinu. Hned v její úvodní minutě prostřelil brankáře Znojma od modré obránce Malinský a ve 44. minutě v pohodě hrající Třinec dokázal dokonce zvýšit ve vlastním oslabení, když Slávika překonal další obránce Štefanka. Čtyřbrankové vedení si pak Třinec v klidu hlídal až do závěrečné sirény.

Pavel Marek (Třinec): "První třetina nebyla z naší strany dobrá a podržel nás Lakosil. Ve druhé už to bylo lepší, dokázali jsme totiž vypracované šance proměnit, a to hráče uklidnilo. Stejný obraz hry pak byl i v závěrečné třetině, pozorně jsme bránili a vypracované šance jsme opět dokázali proměnit, takže jsme zaslouženě vyhráli."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Diváci viděli útočný hokej, hrálo se víc dopředu než dozadu a obě mužstva moc nebránila. O výhře rozhodli domácí dvěma góly mezi 25. a 27. minutou. Dvoubrankový rozdíl dokázali pak v závěrečné třetině ještě dvěma góly navýšit a v pohodě dotáhli zápas do vítězného konce."

Třinec - Znojmo 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Melenovský (Pavelek, Skořepa), 25. Martynek (F. Štefanka), 27. Melenovský (R. Král), 41. Malinský (Janků, Pavelek), 44. F. Štefanka (Martynek, Bordowski) - 6. Pardavý (Snopek). Rozhodčí: Minář - Dědek, Chytil. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3800.
Třinec: Lakosil - Žabka, Jančařík, Houdek, Malinský, Jan Kudrna, F. Štefanka - Janků, Skořepa, Pavelek - Melenovský, R. Král, Pletka - Bordowski, Polanský, Martynek. Trenéři: Marek a Mach.
Znojmo: Duba (27. Slávik) - Havíř, Němeček, Křetínský, Snopek, Benák, Mojžíš, od 41. navíc Punčochář - Barus, Pucher, Uram - Erat, Ludvík, Milan Procházka - M. Straka, Haman, Pardavý - Mareš, Hradecký, Plášek. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.