Kladno poskočilo mezi osmičku

KLADNO

Přímý souboj týmů, které v tabulce dělil jen rozdíl skóre, skončil vítězstvím domácího Kladna, které přehrálo Karlovy Vary 3:1. Díky zaváhání Litvínova se domácí nejen vzdálili svému pátečnímu soupeři, ale zároveň poskočili na osmé místo extraligové tabulky.

Souboj mezi klanem Hořavových vyzněl na kladenském ledě ve prospěch nastupujícího mládí. Karlovy Vary opět s Miloslavem Hořavou starším na střídačce začaly agilněji a ujaly se vedení gólem Němčického. Kladeňáci však brzy zvedli hlavy a začali zle dotírat na branku reprezentanta Fraňka.

Západočeský gólman dlouho odolával i díky dobře postaveným tyčím. Nejdříve označkoval levou konstrukci jeho branky Jankových a o pár minut později se přidal i Lažo. Vyrovnávací branka, která padla vzápětí, pak dvojnásobně zarmoutila karlovarského trenéra. V přesilové hře se trefil poprvé v kladenském dresu Bartánus, když mu asistovali shodně oba bratři Hořavové.

Druhá třetina nabídla hokejový podprůměr. Za zaznamenání stojí pouze šance Laža, který se bekhendem snažil překonat brankáře hostí. Ale ten se nenechal překvapit, a tak se diváci spíše nudili.

Po návratu ze šaten se na kladenský led přece jen vrátil extraligový hokej. O tříbodový zisk se snažily oba celky. Více štěstí měli na svoji straně nakonec Středočeši, když dokázali využít další přesilovou hru.

O rozhodující gól se zasloužil podobně jako proti Znojmu nejstarší hráč na ledě jedenačtyřicetiletý Petr Kasík, když jeho rána po ledě od modré prošla klubkem hráčů až do sítě. Hořkou pilulku musel spolknout karlovarský trenér půl minuty před koncem, kdy střelou do prázdné branky pojistil vítězství svého týmu jeho syn Miloslav.

Zdeněk Müller (Kladno): "Samozřejmě že jsme velice spokojeni s vítězstvím. O osudu zápasu jsme však měli rozhodnout v průběhu první třetiny. Bohužel stále se trápíme se špatnou koncovkou."

Miloslav Hořava (Karlovy Vary): "I když jsme se ujali vedení, Kladno mělo zvláště v první třetině více ze hry i příležitostí. V dalších dvou dvacetiminutovkách bylo výrazně lepší a zaslouženě vyhrálo. Pokud se týká obránce Výtiska a jeho eventuálního přestupu do Sparty, nemohu se k tomu blíže vyjádřit. Jednání stále probíhají."

Kladno - Karlovy Vary 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Bartánus (M. Hořava, P. Hořava), 48. Kasík (Lažo, Gardoň), 60. M. Hořava (Kysela) - 4. Skuhravý (Němčický). Rozhodčí: Rejthar - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3102.
Kladno: Orct - Zeman, Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Sláma - Horna, Gardoň, Klimt - Bartánus, Kalla, M. Hořava - Kysela, Zajíc, M. Havel - Lažo, Pazourek, Jankových (41. Bílek). Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.
Karlovy Vary: Franěk - Krajíček, F. Ptáček, Výtisk, Rodin, Galvas, Vantroba, Hájek - Petr Kumstát, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Alinč, V. Polák - Netík, Lipianský, Bednařík - Kraus, Košťál. Trenéři: Miloslav Hořava st. a Rulík.